• १० श्रावण २०८१, बिहीबार
  •      Thu Jul 25 2024
  •   Unicode
Logo
Latest
★   सभापतिले बोल्न नदिएको भन्दै पूर्वमन्त्री किरातीले गरे छलफल बहिष्कार ★   एसिया कप खेलेर फर्कियो महिला टोली ★   दूरदराजका जनतामा पुग्नेगरी वैकल्पिक ऊर्जालाई प्रवर्द्धन गर्नुपर्छ: ऊर्जामन्त्री ★   धानबालीमा फेद कुहिने समस्या ★   चीनबाट आयात भएका सामग्री बोकेका कन्टेनर टिमुरेमै रोकिए ★   म्याग्दीका पाँचवटा रणनीतिक सडकमा कालेपत्र ★   हामी बिरुद्ध षड्यन्त्रका तानाबाना बुनिँदैछन्: अध्यक्ष नेपाल ★   विमान दुर्घटनाबारे गहन अध्ययन गर्न र मृतक परिवारलाई क्षतिपूर्ति दिन सरकारसँग नेकपा एसको माग ★   सडक स्तरोन्नति सुरु भएसँगै कोदारवासी खुसी ★   डेङ्गीका बिरामी बढेपछि सङ्खुवासभाका अस्पतालमा शय्या अभाव

एसिया कपको फाइनल आजः उपाधिका लागि कतार र जोर्डन भिड्दैकाठमाडौँ । एएफसी एसियन कपको फाइनल आज शनिबार हुँदैछ । उपाधिका लागि आयोजक कतार र जोर्डन भिड्दैछन् ।

नेपाली समयानुसार राति पौने नौ बजे लुसैल रंगशालामा फाइनल खेल सुरु हुनेछ । साविक विजेता समेत रहेको कतार घरेलु समर्थककाबीच उपाधि रक्षा गर्न चाहन्छ । यता, जोर्डन भने आयोजक कतारलाई स्तब्ध पार्दै पहिलोपटक एसिया कपको उपाधि उचाल्न चाहन्छ ।

जारी एसिया कपमा कतारको फाइनल यात्रा यस्तो रह्यो
– समूह ए मा शीर्षस्थानमा रहँदै नकआउट चरणमा प्रवेश
– अन्तिम १६ मा प्यालेस्टाइनलाई २–१ गोलले हराउँदै क्वाटरफाइनलमा प्रवेश
– क्वाटरफाइनलमा उज्वेकिस्तानलाई पेनाल्टीमा ३–२ ले हराउँदै सेमिफाइनलमा
– सेमिफाइनलमा इरानलाई ३–२ गोलले हराउँदै फाइनलमा

जारी एसिया कपमा जोर्डनको फाइनल यात्रा यस्तो रह्यो
– समूह इ मा तेस्रो स्थानमा रहेको जोर्डनले अन्तिम १६ मा इराकलाई ३–२ गोलले हराउँदै क्वाटरफाइनलमा प्रवेश
– क्वाटरफाइनलमा ताजिकिस्तानलाई १–० गोलले हराउँदै सेमिफाइनलमा प्रवेश
– सेमिफाइनलमा दक्षिण कोरियालाई २–० गोलले हराउँदै फाइनलमा प्रवेश