• २० मंसिर २०८०, बुधबार
  •      Wed Dec 6 2023
  •   Unicode
Logo
Latest
★   प्रमुख अतिथि नपाएर नेपाल बार हैरानीमा ! ★   एनसेल प्रकरण: समिति बनाएर अध्ययन गर्नेकुरा बेकारको नाटक: सभापति लामिछाने ★   एनसेलबारे ४८ घण्टाभित्र धारणा सार्वजनिक गर्न सरकारलाई निर्देशन ★   नक्कली भुटानी शरणार्थी प्रकरण: खाणको निवेदनमा मङ्सिर २८ मा सुनुवाइ ★   चीनद्वारा कार्बनडाइअक्साइड उत्सर्जन उच्च रहेका पाइलट सहरहरूको सूची जारी ★   बैतडीका प्रतापलाई डिशहोमको ‘हरेक हप्ता सुपरस्टार सिजनकै मेगास्टार’ को पुरस्कार ★   बल ह्यान्डलिङका कारण आउट भए बंगलादेशका मुस्फिकुर ★   विराटनगर आगलागी अपडेट: मृत्यु हुनेको संख्या दुई पुग्यो ★   बाजुराकी रोकायाले बाटोमै जन्माइन् बच्चा ★   बक्स अफिसमा ‘एनिमल’को धमाका: ५ सय करोड नजिक

अमेरिकी पुँजी अछुत हो ?- डा. बाबुराम भट्टराईकाठमाडौं।पूर्वप्रधानमन्त्री एबं जनता समाजबादी पार्टीका जनता समाजवादी पार्टी (जसपा) नेपालका संघीय परिषद् अध्यक्ष डा.बाबुराम भट्टराईले अमेरिकी सहयोगसम्बन्धी परियोजना मिलिनियम च्यालेन्ज कम्प्याक्ट (एमसीसी) सम्झौता अन्तरगतको अनुदान सहयोग नलिने हो भन्ने अन्य देशबाट प्राप्त हुने सहयोग लिने कि नलिने भन्ने प्रश्न गर्नुभएको छ ।

सामाजिक सञ्जाल  मार्फत आफ्नो दृष्टिकोण सार्बजनिक गर्दे नेता भट्टराईले अमेरिकी पुॅजी अछुत भए चीन,भारत र अन्यका सहयोग के गर्ने भन्ने लेख्नु भएको छ । नेता भट्टराईले एमसीसी नेपालका राजनीतिक दल,मुख्यत कम्युनिष्ट,निम्ति निर्णायक अग्निपरीक्षा   बनेको उल्लेख गर्नुभएको छ ।

 उहाँले भारत,चीन र अमेरिकासंग गतिशील सन्तुलन राख्ने कि एकापट्टि आश्रित बन्ने भन्ने अबस्था आउने जनाउनु भएको छ ।