• ९ श्रावण २०८१, बुधबार
  •      Wed Jul 24 2024
  •   Unicode
Logo
Latest
★   कर्णाली प्रदेशमा आज भारी वर्षा हुने, बाढी र पहिराेको चेतावनी ★   पूर्वमुख्यमन्त्री कार्कीले शौचालयमा थुनेर कुट्ने धम्की दिएपछि सचिव भट्टराईले गुहारे प्रशासन ★   नेपाल एसिया कपबाट बाहिरियो ★   प्रधानमन्त्री ओलीले भने– विद्युत् प्राधिकरणसँग मतभेद छैन, उद्योगीसँग बक्यौता उठाइन्छ ★   अमेरिकास्थित नेपालीको सहयोगमा अनाथ आश्रमका बालबालिकालाई स्कुल भ्यान ★   मदन पुरस्कारका लागि पाँच कृति छनोटमा ★   ‘रेकर्ड ब्रेक’ वर्षापछि विस्थापित परिवार बादल देख्दा पनि तर्सिन्छन् ★   ओलम्पिकमा नेपालको झण्डा स्यान्टु र मनिताले बोक्ने ★   अनररी कन्सुलर कर्पस नेपालको डिनमा चन्द्र ढकाल, आर्थिक कूटनीति प्रवर्द्धन पहिलो प्राथमिकतामा ★   मनसुनयता बाढीपहिरामा परी १३३ को मृत्यु

‘तारक मेहता का उल्टा चश्मा’को ठूलो उपलब्धि, शोले पूरा गर्यो ४ हजार एपिसोडएजेन्सी । भारतीय लोकप्रिय टिभी शो ‘तारक मेहता का उल्टा चश्मा’ मा अर्को उपलब्धि थपिएको छ । शोले आफ्नो ४०० एपिसोड पूरा गरिसकेको छ ।

शोको यो उपलब्धिले दर्शकमा यो शोको क्रेज कति छ भन्ने प्रमाण हो । सन् २००८ मा प्रशारण सुरु भएको सो शोले त्यसबेलादेखि निरन्तर दर्शकलाई मनोरञ्जन दिइरहेको छ । शो प्रति दर्शकको मायामा कुनै कमी आएको छैन ।

यो शो सुरुदेखि नै दर्शकमाझ निकै लोकप्रिय छ । यसमा दर्शकलाई भारतको सांस्कृतिक विविधता र परम्पराको पनि परिचय गराइन्छ । चाडपर्व जुनसुकै होस्, त्यसको रङ्ग यस कार्यक्रममा पनि देख्न सकिन्छ ।

यस शोको गोकुलधाम सोसाइटीसँग दर्शकहरु पनि निकै जोडिएका छन् । यही कारणले शोले सफलताको नयाँ आयाम छोएको छ । ४००० एपिसोडहरू पूरा गर्नु कार्यक्रमको लागि कोशेढुङ्गा मात्र होइन, यो दर्शकहरूको विश्वासको प्रमाण पनि हो ।

यस शोको सबैभन्दा ठूलो विशेषता यसमा विभिन्न संस्कृतिहरू देखाउनु हो । यो शो कस्तो सुन्दर समाज हुनुपर्छ भन्ने उदाहरण बनेको छ । वृद्धवृद्धा, युवा, बालबालिका, महिला सबै दर्शकको मनपर्ने यो शो हो । यो शो परिवार केन्द्रित छ । सामाजिक सञ्जालको यो युगमा दर्शकलाई परिवार नामक संस्थाको महत्व बुझाउन यस प्रकारको शोले महत्वपूर्ण भूमिका खेलिरहेको छ ।

‘तारक मेहता का उल्टा चश्मा’ ले आफ्नो सकारात्मक कथा कथनबाट दर्शकलाई निरन्तर मनोरञ्जन दिइरहेको छ । मनोरञ्जनका अलावा यी शोले समय समयमा हास्यव्यंग्यका साथसाथै सशक्त सामाजिक सन्देश पनि दिइरहेका छन् । यस शोका निर्माता असित कुमार मोदीले शोको सफलतामा भने, ‘चार हजार एपिसोड पूरा गर्नु ठूलो अनुभव हो । कार्यक्रमको यो सफलता सामूहिक उपलब्धि हो । हाम्रो टोली दर्शकहरु प्रति आभारी छ ।