• ११ फाल्गुन २०८०, शुक्रबार
  •      Fri Feb 23 2024
  •   Unicode
Logo
Latest
★   लुक्ला जाँदै गरेको एयर डाइनेष्टीको हेलिकोप्टरमा प्राविधिक समस्या, बाटोबाटै फर्काइयो ★   तीन वर्षदेखि अलपत्र पुस्तकालयको काम थालियो ★   आइतबारदेखि देशभर दादुराविरुद्ध खोप अभियान, काठमाडौँका छ लाख बालबालिका समेटिँदै ★   प्रतिनिधिसभाको बैठक आज पनि बस्दै, एमाले झन् आक्रामक बन्ने ★   नागरिक उड्डयन प्राधिकरणले माग्यो कर्मचारी, कुन–कुन पदमा खुल्यो जागिर ? ★   जग्गा प्राप्तिका लागि काभ्रेका तीन हजार भूमिहीनको आवेदन ★   देशका लागि ५० गोल पूरा गरेपछि के भन्छिन् ‘साम्बा’ ? ★   तीन वर्षअघि सन्यास लिएका टोनी क्रुस जर्मन टोलीमा फर्किए ★   चन्द्रागिरि डाँडामा हिउँ -फोटो फिचर ★   विश्वकप लिग–२ः नामिबिया र नेदरल्याण्ड्स भिड्दै

अष्ट्रेलियालाई हराउँदै दक्षिण कोरिया एसिया कपको सेमिफाइनलमाकाठमाडौँ । दक्षिण कोरिया कतारमा जारी एएफसी एसियन कपको सेमिफाइनलमा प्रवेश गरेको छ ।

शुक्रबार राति सम्पन्न खेलमा कोरियाले अष्ट्रेलियाविरुद्ध २–१ गोलको रोमाञ्चक जित निकाल्यो । निर्धारित समयसम्म बराबरी भएपछि खेल अतिरिक्त समयमा धकेलिएको थियो ।

खेलको ४२ औं मिनेटमा क्राएग गुडवीनले गोल गर्दै अष्ट्रेलियालाई सुरुवाती अग्रता दिलाएका थिए । खेलको ९०+६ औं मिनेटमा कोरियाले पेनाल्टी पायो । जसलाई ह्वाङ हि चानले खेर जान दिएनन् । उनको पेनाल्टी गोलसँगै कोरियाले १–१ बराबरीमा खेल ल्यायो ।

त्यसपछि खेल अतिरिक्त समयमा धकेलियो । १०४ औं मिनेटमा सन हेउंग मिनले गोल गर्दै कोरियालाई सेमिफाइनलमा पुर्याए । १०५+४ औं मिनेटमा अष्ट्रेलियाका एडियन ओ निलले रातो कार्ड खान पुगे ।

अब सेमिफाइनलमा अष्ट्रेलियाको भेट जोर्डनसँग हुने भएको छ । जोर्डनले हिजो नै ताजिकिस्तानलाई हराउँदै सेमिफाइनलमा स्थान बनाएको थियो । जोर्डन र कोरियाबीचको खेल मंगलबार पौने नौ बजे सुरु हुनेछ ।