• २१ मंसिर २०८०, बिहीबार
  •      Thu Dec 7 2023
  •   Unicode
Logo
Latest
★   प्रधानमन्त्रीसँग अमेरिकी राष्ट्रपति बाइडेनकी विशेष सहायक लाउबाचरद्वारा शिष्टाचार भेट ★   इन्टरपोलको महासभामा सहभागी भई प्रहरी महानिरीक्षक स्वदेश फिर्ता ★   जलवायु परिवर्तन र वायु प्रदूषणको विनाशकारी चक्र तोड्न काठमाडौँसहित विश्वका ८ ठूला सहर प्रमुखहरुको प्रतिबद्धता ★   हरमनप्रीत कौरले धोनी–कोहली जस्ता दिग्गजहरूलाई पछि पारिन् ★   सैंबु खुला ब्याडमिन्टन: सेमिफाइनलका खेलहरु सम्पन्न, फाइनल खेल शनिबार ★   एमालेको सङ्कल्प यात्रा पर्वतमा ★   मन्त्रिपरिषद्को बैठक बस्दै ★   चिसोले जमेको पञ्चकुुण्ड तालमा रमाउँदै पर्यटक ★   एनसेल प्रकरण: `अपार करछलि´को गहिरो अनुसन्धान जरुरी : महामन्त्री शर्मा ★   म्यान्चेस्टर युनाइटेडले चेल्सीलाई हरायो

एमसीसी नेपाल कम्प्याक्टसम्बन्धी सबै दस्ताबेज सार्बजनिक छन्: एमसिए–नेपालकाठमाडौ । मिलेनियम च्यालेञ्ज एकाउण्ट नेपाल विकास समिति (एमसिए–नेपाल)ले एमसीसी नेपाल कम्प्याक्टसम्बन्धी कुनै दस्तावेजहरू ‘गोप्य’ वा ‘नलुकाइएको’ स्पष्ट पारेको छ । एमसीसी नेपाल कम्प्याक्टसम्बन्धी ‘गोप्य’ वा ‘लुकाइएका’ दस्तावेजहरू प्राप्त भएको अर्थ लाग्ने भनाइ हालै विभिन्न सञ्चार माध्यममा देखिएको सम्बन्धमा मिलेनियम च्यालेञ्ज एकाउण्ट नेपाल विकास समिति (एमसिए–नेपाल)को ध्यानकर्षण भएको जनाएको छ ।

एक बिज्ञप्ति जारी गर्दे  एमसीसी नेपाल हदैसम्म पारदर्शिता अपनाउने संस्था हो र यस संस्थाले साबर्बजनिक महत्वका सम्पूर्ण दस्ताबेज आफना वेभसाईडमा  तथा अन्य माध्यामबाट सबैसाधारणका लागि जानकारी मा राखेको जनाएको छ । एमसीसी नेपाल नेपाल सरकारको जिम्मेबार निकाय भएको र एमसीसी नेपाल कम्प्याक्ट नेपालको आर्थिक हितका लागि नेपाल सरकारबाट  कार्यन्वयन गर्न लागिएको सम्झौता भएकाले यस सम्बन्धी कुनै दस्ताबेज गोप्य राखिनु वा लुकाईनु एमसीसी नेपालको पारदर्शिताको प्रतिबद्धता बिपरित हुने जनाएको छ ।

सोमबार मात्र नेकपा एकिकृत समाजबादीका नेता झलनाथ खनालले केपी ओली नेतृत्वको सरकारले लुकाएको दस्तावेज प्राप्त भएको र त्यसको अध्यायन भै रहेको जनाउनु भएको थियो । नेता खनाल बिभिन्न समयमा गठन भएको अध्यायन कार्यदलका संयोजक समेत हुनुहुन्छ ।