• ९ जेष्ठ २०८१, बुधबार
  •      Wed May 22 2024
  •   Unicode
Logo
Latest
★   कांग्रेसको केन्द्रीय कार्यसमिति र संसदीय दलको संयुक्त बैठक जारी ★   बजेट अभावमा खानेपानी आयोजना अधुरै ★   ‘पुजार सार्की’को नौलो प्रयोग: जनतामाझ पुगेर गरियो सर्भे, रिलिज अगावै देखाइयो फिल्म ★   ‘वेलकम टु द जंगल’बाट अलग भए सञ्जय दत्त ★   कैलाश सिरोहिया पक्राउप्रति नेपाल मिडिया सोसाइटीको बिरोध ★   संसारको सबैभन्दा शान्त ठाउँ, जहाँ सुल्तानदेखि भिखारीसम्मका शव गाडिन्छन् ★   जलवायु परिवर्तनका अप्रत्याशित घटना र असर सामूहिकरूप सामना गरौँ: मन्त्री सुडी ★   नाफामूलक निजी व्यवसाय गर्ने व्यक्ति र समाचार लेख्ने श्रमजीवी पत्रकार एकै होइनन्: राष्ट्रिय स्वतन्त्र पार्टी ★   पर्वतीय क्षेत्रलाई जलवायु परिवर्तनको असरबाट जोगाऔँ: मुख्मन्त्री अधिकारी ★   काभ्रेपलाञ्चोकमा दम्पती मृत फेला

आर्सनलका स्टार फर्वार्ड औबामेयाङ बार्सिलोनासँग अनुबन्धितइङलिस फुटबल क्लब आर्सनलका फर्वार्ड एवं अफ्रिकी मुलुक ग्याबोनका अन्तर्राष्ट्रिय खेलाडी पिएरे–एमेरिक औबामेयाङले आर्सनल छाडेका छन् । उनले आगामी जुन २०२५ सम्म स्पेनी क्लब बार्सिलोनासँग सम्झौता गरेको बुधबार घोषणा गरिएको छ ।

३२ वर्षीय औबामेयाङलाई बार्सिलोनाले ११ करोड ३० लाख अमेरिकी डलरमा अनुबन्धित गरेको बताइएको छ । आर्सनलमा पछिल्लो समय खटपट भएपछि निराश औबामेयाङले मागेजति रकम बार्सिलोनाले तिर्न नसक्ने बताएपछि उनले आफ्नो ज्याला घटाएका थिए ।

कोभिड–१९ का कारण बार्सिलोना क्लब आर्थिक संकटमा रहेको र क्लब अहिले झण्डै एक अर्ब युरो घाटामा रहेको बताइएको छ ।

औबामेयाङले ३०० भन्दा बढी गोल गरेर रेकर्ड कायम गरेका छन् ।

आर्सनलले मंगलबार मात्र उनलाई अन्य क्लबमा अनुबन्धित हुने गरी अनुमति दिएको थियो । उनी स्पेनी क्लबमा अनुबन्धित हुन हाल स्पेन पुगिसकेका छन् ।

लियोनेल मेस्सी जस्ता फर्वार्ड बेचिसकेको बार्सिलोना अहिले स्पेनी ला लिगामा पाँचौं स्थानमा छ । एट्लेटिको म्याड्रिड भन्दा एक अंकले पछाडि रहेको बार्सिलोनाले आइतबार आफ्नो गृह मैदानमा एट्लेटिकोसँग खेल्दैछ, र सम्भवतः औबामेयाङले बार्सिलोनाबाट पहिलो खेल खेल्नेछन् ।

जर्मान फुटबल क्लब बोरुसिया डर्टमन्डबाट सन् २०१८ जनवरीमा औबामेयाङ आर्सनल आएका थिए । त्यसबखत उनलाई आर्सनलले ५ करोड ६० लाख पाउन्ड दिएको हल्ला चलेको थियो । उनले आर्सनलमा चार वर्ष बिताउँदा क्लबका लागि १६५ वटा खेल खेलेका र ९२ वटा गोल गरेका थिए ।

तर सन् २०२० पछि प्रिमियर लिगमा उनको खेलस्तर कमजोर हुँदै गएको थियो । गत जनवरीमा अफ्रिकी कप अफ नेसन्समा उनी ग्याबोनको राष्ट्रिय टोलीमा सहभागी भएका थिए तर कोरोनाभाइरस संक्रमण भएकाले पहिला दुई खेल उनी खेल्न पाएनन् ।

औबामेयाङले क्लब छाडेपछि आर्सनलको अग्रपंक्तिमा समस्या आउने अनुमान गरिएको छ । अहिले प्रिमियर लिगमा आर्सनल छैटौं स्थानमा रहेको छ ।  एपी