• १५ मंसिर २०८०, शुक्रबार
  •      Fri Dec 1 2023
  •   Unicode
Logo
Latest
★   भुटानी शरणार्थी प्रकरणः पूर्वगृहमन्त्री खाँणलाई छाड्न अस्वीकार ★   टेकनाथ रिजाललाई १५ लाख धरौटीमा छाड्न अदालतको आदेश ★   नेपालको राजनीतिमा विदेशी शक्तिको चलखेल बढ्यो: मन्त्री लिम्बू ★   पूर्वगृहमन्त्री खाँणका स्वकीय सचिव केसीलाई धरौटीमा छाड्न आदेश ★   टेकनाथ रिजाललाई धरौटीमा छाड्न आदेश ★   शरणार्थी प्रकरणः टोपबहादुरलाई छाड्न अस्वीकार ★   संसदीय खुलापन कार्ययोजना बनाउने जिम्मा फिल्म निर्माण कम्पनीलाई: कार्ययोजनाबारे कुनै जानकारी छैन- संसद सचिवालय ★   केपी ओली कप क्रिकेटको उपाधि मधेश प्रदेशलाई ★   केपी ओली कपको उपाधि मधेशलाई, आर्मी ११ रनले पराजित ★   राजसंस्था,हिन्दुराष्ट्र र संघीयता नचाहाने बिच मोर्चा निर्माण गरि नयाँ जनआन्दोलन गरौ: कमल थापा

आठ मन्त्रीको नियुक्तिसँगै प्रदेश १ मा मन्त्रालयको सङ्ख्या १३ पुग्योविराटनगर । प्रदेश १ का मुख्यमन्त्री राजेन्द्रकुमार राईले मन्त्रिपरिषद् विस्तार गर्दै आइतबार आठ जना मन्त्री नियुक्त गरेका छन् । उनीहरुको शपथ ग्रहणको तयारी भइरहेको बताइएको छ । मुख्यमन्त्री राईले माओवादी केन्द्रका उपनेता रामकुमार राईलाई खानेपानी, सिँचाइ तथा ऊर्जामन्त्रीमा तथा सोही पार्टीका प्रमुख सचेतक झलकबहादुर मगरलाई कृषिमन्त्रीमा नियुक्त गरेका छन् ।

त्यसैगरी नेकपा (एकीकृत समाजवादी) का तर्फबाट राजन राई सामाजिक विकासमन्त्री, खिनु लङ्वा लिम्बू पर्यटन तथा संस्कृतिमन्त्री र उपेन्द्र घिमिरे सूचना, यातायात व्यवस्था तथा सञ्चारमन्त्रीमा नियुक्त भएका छन् । नेपाली कांग्रेसबाट शेखरचन्द्र थापा वन, वातावरण तथा भूसंरक्षणमन्त्री ओमप्रकाश सरावगी उद्योग, श्रम तथा रोजगारमन्त्री र प्रकाशप्रताप हाङ्गाम भूमि व्यवस्था, सहकारी तथा गरिबी निवारणमन्त्री बनेका छन् ।

आइतबार सत्तारुढ पाँच दलीय सरकारले मन्त्रालयको सङ्ख्या ७ बाट १२ बनाउने निर्णय गरे पनि एक मन्त्रालय थप गरेर मन्त्रालयको सङ्ख्या १३ पुर्याएको छ ।