• २१ मंसिर २०८०, बिहीबार
  •      Thu Dec 7 2023
  •   Unicode
Logo
Latest
★   प्रमुख अतिथि नपाएर नेपाल बार हैरानीमा ! ★   एनसेल प्रकरण: समिति बनाएर अध्ययन गर्नेकुरा बेकारको नाटक: सभापति लामिछाने ★   एनसेलबारे ४८ घण्टाभित्र धारणा सार्वजनिक गर्न सरकारलाई निर्देशन ★   नक्कली भुटानी शरणार्थी प्रकरण: खाणको निवेदनमा मङ्सिर २८ मा सुनुवाइ ★   चीनद्वारा कार्बनडाइअक्साइड उत्सर्जन उच्च रहेका पाइलट सहरहरूको सूची जारी ★   बैतडीका प्रतापलाई डिशहोमको ‘हरेक हप्ता सुपरस्टार सिजनकै मेगास्टार’ को पुरस्कार ★   बल ह्यान्डलिङका कारण आउट भए बंगलादेशका मुस्फिकुर ★   विराटनगर आगलागी अपडेट: मृत्यु हुनेको संख्या दुई पुग्यो ★   बाजुराकी रोकायाले बाटोमै जन्माइन् बच्चा ★   बक्स अफिसमा ‘एनिमल’को धमाका: ५ सय करोड नजिक

कमल थापासँगको भेटमा लिङ्देनले भनेः युद्ध विराम गर्नुस्काठमाडौंः राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टीको हालै सम्पन्न महाधिवेशनमा पराजित भएपछि क्रुद्ध बनेका पार्टीका पूर्व अध्यक्ष कमल थापा र अध्यक्ष राजेन्द्र लिङ्देन बीच प्रत्यक्ष वार्ता भएको छ ।

राप्रपाको महाधिवेशनमा निर्मल निवासले हस्तक्षेप गरेर आफूलाई हराइएको र आफ्नो राजनीति नै समाप्त पार्न उद्यत रहेको आरोप लगाउँदै आउनु भएका थापासँग पार्टी अध्यक्ष लिङ्देनले बुढानिलकण्ठस्थित थापा निवासमै गएर शनिबार भेट गर्नु भएको पार्टी प्रवक्ता मोहन श्रेष्ठले पुष्टी गर्नुभयो ।

भेटमा अध्यक्ष लिङ्देनले पार्टी भित्रको विवादलाई साम्य पार्ने गरी “युद्ध विराम” गर्न आग्रह गर्नु भएको थियो । लिङ्देनले त्यस भेटमा “मेरो विजयको वैधानिकतालाई चुनौती दिएर किन लेटर बम (पत्र बम) पठाउनु हुन्छ ?” भनी प्रश्न गर्नु भएको पार्टी निकट अर्को स्रोतले बताएको छ ।

एक घण्टाभन्दा बढी भएको यस भेटमा पूर्व अध्यक्ष थापाले पार्टी महाधिवेशनमा निर्मल निवासको हस्तक्षेप प्रति पुनः असन्तुष्टि पोख्नु भएको थियो ।

जवाफमा अध्यक्ष लिङ्देनले आफू महाधिवेशनमा अध्यक्ष पदमा उठ्ने निश्चित भएपछि मात्र पूर्व राजा ज्ञानेन्द्र शाहसँग महाधिवेशनको ९ दिन अघि भेट गरेको जिकिर गर्नु भएको थियो । उहाँहरुबीच पुनः छलफल गर्ने र पार्टीभित्र सहकार्यको वातावरण तयार पार्ने सहमति पनि भएको प्रवक्ता श्रेष्ठले बताउनुभयो ।