• १० असार २०८१, सोमबार
  •      Mon Jun 24 2024
  •   Unicode
Logo
Latest
★   देशलाई राम्रो प्रधानमन्त्री चाहिएको छ तर प्रधानमन्त्री राम्रो जादुगर बन्न लाग्नुभयो: रमेश लेखक ★   हनुमान चालिसा कहिले र कसले लेखे ? ★   काँग्रेस भित्रको फोहोर सफा गर्न आवश्यक छ: महामन्त्री थापा ★   अथाह प्रेमको बावजुद, यी गल्तीहरूले ब्रेकअप निम्त्याउन सक्छ ! ★   एकसिङ्गे गैँडाको खाग खरिद बिक्रीको अभियोगमा मुद्दा दायर ★   नेप्से परिसूचक सामान्य अङ्कले बढ्दा पाँच अर्बमाथिको कारोबार ★   नेपालगञ्जको बजेट रु एक अर्ब ५० करोड ३८ लाख ८६ हजार ★   छाउपडी लगायतका कुप्रथा अन्त्यका मन्त्रालयहरुबीचको समन्वयमा समिति बनाइने ★   तारकेश्वर नगरपालिका-३ स्थित जितपुर पाँचमानेमा अवस्थित धार्मिक एवं पर्यटकीय स्थल भुवनेश्वरी मन्दिर ★   जीतपुर सिमरा उपमहानगरपालिकाको नगरसभामा कुर्सी हानाहान

क्रिकेटरहरु पैसामा घमण्ड गर्छन् – कपिल देवएजेन्सी । सन् १९८३ को विश्वकप विजेता कप्तान कपिल देवले आजका खेलाडीमा पुराना खेलाडीबाट सिक्ने इच्छा नभएको बताएका छन् ।

हालैको एक अन्तर्वार्तामा कपिलले भनेका छन्– ‘कहिलेकाहीँ धेरै पैसा भएकोले पनि गर्व आउँछ । अहिलेको जमानाका खेलाडीहरू पैसाको घमण्डमा पूर्व खेलाडीसँग सल्लाह लिन जाँदैनन् र एउटै गल्ती बारम्बार दोहोर्याउँछन् । जबकि खेलमा सुधारको लागि सधैं ठाउँ छ ।’

कपिल देवले ‘द वीक’ लाई दिएको अन्तर्वार्तामा भने – ‘क्रिकेटरहरुलाई लाग्छ उनीहरु सबै कुरा जान्दछन् । हिजो र आजका क्रिकेटरबीचको फरक यही हो । म भन्छु कि त्यहाँ धेरै क्रिकेटरहरू छन् जसलाई मद्दत चाहिन्छ । जब सुनिल गावस्कर छन्, उहाँसँग किन कुरा गर्न सक्नुहुन्न ? उनीहरूलाई लाग्छ कि आफू सबै कुरा जान्दछन् । यो सबै थाहा हुन सक्छ, तर क्रिकेटको ५० सिजन देखेको व्यक्तिबाट थप मद्दतका हात दुख्दैन ।’

सन् १९८३ मा कपिल देवको कप्तानीमा भारतीय टोलीले पहिलो पटक विश्वकप जितेको थियो । लर्ड्स मैदानमा भएको फाइनल खेलमा भारतले वेस्ट इन्डिजलाई ४३ रनले पराजित गरेको थियो । इन्डिज टोलीले यसअघि सन् १९७५ र १९७९ मा विश्वकप जितेको थियो, त्यसैले वेस्ट इन्डिजलाई फाइनलमा जितको दावेदार मानिएको थियो ।