• १७ आश्विन २०८०, बुधबार
  •      Wed Oct 4 2023
  •   Unicode
Logo
Latest
★   चीन १६१ स्वर्णसहित शीर्षस्थानमा, कबड्डीमा नेपालको पदकको टुङ्गो केहीबेरमा ★   परराष्ट्र मामिला प्रतिष्ठान र नेफेजबीच सहकार्य गर्न समझदारी  ★   वडादशैंको पुर्वसन्ध्यामा विद्यार्थीको दुर्गा नृत्य र देवीहरुको झाँकी ★   पुल्चोक क्याम्पसको परीक्षा बोर्डका पदाधिकारीले दिए सामुहिक राजीनामा ★   च्याम्पियन्स लिगमा रियलको रोमाञ्चक जित ★   एमसिसी परियोजना: संसदबाट गरिएको व्याख्यात्मक घोषणामा सहमत छौं- सिइओ अल्ब्राइट ★   च्याम्पियन्स लिगमा आर्सनल र म्यान्चेस्टर युनाइटेडको हार ★   नेपालगञ्जको अवस्था: झडपमा तीन सुरक्षाकर्मीसहित १३ घाइते ★   पशुपति क्षेत्र विकास कोषको सदस्य सचिवको जिम्मेवारी राजकुमारलाई ★   श्रीनिवास आचार्य प्रहरी नियन्त्रणमा

मधेसवादी पार्टीलाई विदेशी शक्तिले बनाइदिएका हुन्– प्रचण्डकाठमाडौँ । नेकपा माओवादी केन्द्रका अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल प्रचण्डले विदेशी शक्तिले मधेसवादी पार्टी बनाइदिएको बताउनुभएको छ । रुपन्देहीको सम्मरी गाउँपालिकाका अध्यक्ष जितेन्द्र शुक्लालगायतलाई पार्टी प्रवेश गराउँदै उहाँले अब मधेस माओवादीमय बन्ने बताउनुभयो । 

उहाँले मधेसमा माओवादीलाई स्थापित हुन नदिन शान्तिप्रक्रिया लगत्तै भयानक हत्याकाण्ड मच्चाइएको स्मरण गर्नुभयो । उहाँले रुपन्देही र कपिलवस्तुमा मच्चाइएको हत्याकाण्डपछि नै मधेसवादी पार्टीलाई जन्माइएको बताउनुभयो । 

मधेसी जनताको अधिकार स्थापित गर्न माओवादी पार्टीले अभियान सुरु गरेको बेला त्यसलाई रोक्न निकै षड्यन्त्र भएको उहाँको भनाइ थियो । उहाँले मधेसमा माओवादी हावी हुने डरले राष्ट्रिय तथा अन्तर्राष्ट्रियस्तरबाटै मधेसका केही ठाउँमा भयानक हत्याकाण्ड मच्चाइएको र त्यही क्रममा विदेशी शक्तिले मधेसवादी पार्टी बनाइदिएको बताउनुभयो । 

अध्यक्ष प्रचण्डले आफूलाई मधेसका मसिहा भन्नेहरुले केपी ओलीसँग साँठगाँठ गरे पनि अब मधेस प्रदेश र लुम्बिनी प्रदेश माओवादीमय हुने बताउनुभयो ।