• ८ आश्विन २०८०, सोमबार
  •      Mon Sep 25 2023
  •   Unicode
Logo
Latest
★   माल्दिभ्सलाई हराउदै नेपाल सेमिफाइनलमा ★   पुल मर्मत गर्न नेपाल–भारतको झुलाघाट नाका बन्द ★   बाजुरामा भाइरल ज्वरोको कारणले दुई जनाको मृत्यु ★   गैँडा मार्ने मुद्दाका फरार प्रतिवादी २५ वर्षपछि पक्राउ ★   सडक व्यापार व्यवस्थापनका लागि काठमाडौं महानगरपालिकालाई दबाब दिन मिल्दैन: सुनिता डंगोल ★   भोलिबाट इन्द्रजात्रा शुरु हुने, २० जना विदेशी पाहुना आउने ★   कोशी प्रदेश: मुख्यमन्त्री कार्कीले मन्त्रिपरिषद् विस्तार गर्दै ★   कोशी प्रदेश : मुख्यमन्त्री कार्कीले मन्त्रिपरिषद् विस्तार गर्दै ★   सडकमै सुतेर शिक्षकहरुले गरे आन्दोलन– तस्बिरहरु ★   धावक बैकुण्ठ मानन्धरलाई १५ हजार राशीसहितको ‘उज्ज्वल तारा खेल सम्मान-२०८०’ प्रदान गरिने

विश्वभर एक सेकेन्डमा के-के हुन्छ ?एजेन्सी । समयको महत्व हरेक व्यक्तिलाई हुन्छ । तर, हामीले १ सेकेन्डलाई वास्ता गर्दैनौँ । भन्ने गरिन्छ ‘जम्मा एक सेकेन्ड है’ भनेर । एक सेकेन्डलाई सामान्य ठान्ने हाम्रो बानी छ । 

एक सेकेन्डमा विश्वमा के–कस्तो घटना घट्छ त्यसबारे चर्चा गरौँः

– पृथ्वी अर्को एक सेकेन्डमा अन्तरिक्षमा ३० किलोमिटर पर सर्नेछ । 

– एक सेकेन्डमा दुई व्यक्तिको मृत्यु भइसक्छ । 

– एक सेकेन्डमा १४०० व्यक्तिले यौनसम्पर्क गर्दै हुनेछन् ।

– अर्को एक सेकेन्डमा २ जना व्यक्ति बिहे गर्नेछन् । 

– एक सेकेन्डमा तपाईको शरीरका १६ लाख कोशीका मर्नेछन् । 

– विश्वभरमा एक सेकेन्डमा ९२६ रुख काटिनेछन् । 

– एक सेकेन्डमा २०० किलो फोहोर समुद्रमा बगाइन्छ । 

– अर्को एक सेकेन्डमा अन्तरिक्षमा ३० सुपरनोभा विस्फोट हुनेछ । 

– एक सेकेन्डमा पृथ्वीमा ४ बच्चाले जन्म लिन्छन् ।