• २१ मंसिर २०८०, बिहीबार
  •      Thu Dec 7 2023
  •   Unicode
Logo
Latest
★   मन्त्रिपरिषद्को बैठक बस्दै ★   चिसोले जमेको पञ्चकुुण्ड तालमा रमाउँदै पर्यटक ★   एनसेल प्रकरण: `अपार करछलि´को गहिरो अनुसन्धान जरुरी : महामन्त्री शर्मा ★   म्यान्चेस्टर युनाइटेडले चेल्सीलाई हरायो ★   एस्टन भिल्लासँग हार्यो म्यान्चेस्टर सिटी ★   प्रमुख अतिथि नपाएर नेपाल बार हैरानीमा ! ★   एनसेल प्रकरण: समिति बनाएर अध्ययन गर्नेकुरा बेकारको नाटक: सभापति लामिछाने ★   एनसेलबारे ४८ घण्टाभित्र धारणा सार्वजनिक गर्न सरकारलाई निर्देशन ★   नक्कली भुटानी शरणार्थी प्रकरण: खाणको निवेदनमा मङ्सिर २८ मा सुनुवाइ ★   चीनद्वारा कार्बनडाइअक्साइड उत्सर्जन उच्च रहेका पाइलट सहरहरूको सूची जारी

एमसीसीमा ओलीको सहयोग माग्दै प्रचण्ड !काठमाडौ।पूर्ब प्रतिबद्धता अनुसार अमेरिकाले मिलेनियम च्यालेन्ज कम्प्याक्ट (एमसीसी) संसदबाट अनुमोदन  गर्न अमेरिकी सहायक विदेशमन्त्री डोनाल्ड लू ले फोन गरे लगत्तै माओबादी अध्यक्ष पुष्पकमल दाहलले एमाले अध्यक्ष केपी ओलीको सहयोग माग्नु भएको छ ।

एमाले प्रचार बिभागका उपप्रमुख बिष्णु रिजालका अनुसार माओवादी अध्यक्ष दाहालले एमसीसीमा तपाईंले निर्णय नगरी भएन भन्दै ओली संग फोन सम्वाद गर्नुभएको थियो । रिजालका अनुसार ओलीले  ‘तपाईंहरूले पहिले केपी ओलीलाई हटाएपछि पारित गर्छौं भनेर बचन दिनुभएको छ, हटाइसकेपछि ‘४/५ महिनामा पारित गर्छौं’ भनेर लिखित कागज नै गर्नुभएको रहेछ ।अहिले सत्ता चलाइरहनुभएको छ, प्रतिनिधिसभामा १ सय ६५ सदस्य छन् । पहिले आफूले निर्णय गर्नूस्स  नेकपा (एमाले) त निर्णय गरिहाल्छ ।’ भन्दै आफनो दृष्टिकोण दाहाललाई सुनाउनु भएको थियो । 

बिहिबार साँझ अमेरिकी सहायक विदेशमन्त्री डोनाल्ड लू लेप्रधानमन्त्री एवं नेपाली काँग्रेसका सभापति शेरबहादुर देउवा, नेकपा एमालेका अध्यक्ष केपी शर्मा ओली र नेकपा (माओवादी केन्द्रका अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल 'प्रचण्ड'लाई टेलिफोन गरी तत्काल निर्णय लिन आग्रह गर्नु भएको थियो ।