• ११ असार २०८१, मंगलवार
  •      Tue Jun 25 2024
  •   Unicode
Logo
Latest
★   चन्द्रमाको सतहबाट नमूना लिएर पृथ्वीमा फर्कियो चीनको यान ★   नेपालमा अष्ट्रेलियन लगानी ल्याउन पहल गर्छु: वाणिज्यदूत शर्मा ★   झलनाथ खनाल स्वास्थ्य विज्ञान प्रतिष्ठानका पदाधिकारी बिरुद्धको मुद्दा: सचिव र मेयरलाई सफाई ,अरु दोषी ठहर ★   ‘इट्स माइ शो’को विषयबारे अनमोलले के भने ? ★   अन्तर्राष्ट्रिय ‘मैथिली फिल्म फेस्टिभल’ सुरु ★   समाजवादी आन्दोलनको नयाँ प्रवाह शुरु भएको छः झलनाथ खनाल ★   गलत प्रवृत्तिका विरुद्धमा नयाँ सांस्कृतिक जागरण पैदा गर्न आवश्यकः अध्यक्ष नेपाल ★   महाकालीको कटान रोक्न कुतियाकबरमा जैविक तटबन्ध ★   आन्तरिक वा बाह्य ऋण उत्पादनमूलक क्षेत्रमा खर्च गर्छौँ: अर्थमन्त्री पुन ★   करेन्ट लागेकालाई बचाउन खोज्नेको मृत्यु, अर्का घाइते

दिल्लीमा यमुना नदी खतराको तहभन्दा ३ मिटर माथि, बाहिरीलाई प्रवेश निषेधएजेन्सी । लगातार वर्षाका कारण भारतको राजधानी दिल्लीमा डुबान भएको छ । हरियाणाको हथनी कुण्ड ब्यारेजबाट पानी छोडेपछि यमुना नदीको पानीको सतह बढेपछि दिल्लीमा बाढीको अवस्था छ । बिहीबार दिउँसो २ बजेसम्म यमुनाको जलस्तर २०८ दशमलव ६२ मिटर पुगेको थियो । यो खतराको चिन्ह २०५ मिटरभन्दा ३ मिटर बढी हो ।

यमुना वजिराबाददेखि ओखलासम्मको दुरी २२ किलोमिटर छ । बिहीबार दिउँसो पानीको सतह २०९ मिटर पुगेपछि अधिकांश क्षेत्र डुबानमा पर्न सक्ने केन्द्रीय जल आयोगले आशंका गरेको छ । एनडीआरएफको १२ टोली यहाँ तैनाथ गरिएको छ । २ हजार ७ सय राहत शिविर स्थापना गरिएको छ ।

धेरै क्षेत्र पानीमा डुबेका छन् । ५ देखि ६ फिटसम्म पानी भरिएको छ । यमुना नदी किनारका १६ हजारभन्दा बढी मानिसलाई विस्थापित गरी सुरक्षित स्थानमा लगिएको छ । दिल्ली सरकारले एक एडभाइजरीमा बाहिरी राज्यका मानिसहरूलाई दिल्ली प्रवेश नगर्न भनेको छ ।

सिंहु नाका, बदरपुर नाका, लोनी नाका र चिल्ला नाका सिल गरिएको छ । ठूला मालसामानका सवारी साधनलाई प्रवेशमा रोक लगाइएको छ । साना सवारी साधनको प्रवेश भने जारी रहनेछ । दिल्ली सरकारले आइतबारसम्म सबै विद्यालय र कलेज बन्द गर्ने आदेश दिएको छ ।