• २१ मंसिर २०८०, बिहीबार
  •      Thu Dec 7 2023
  •   Unicode
Logo
Latest
★   प्रमुख अतिथि नपाएर नेपाल बार हैरानीमा ! ★   एनसेल प्रकरण: समिति बनाएर अध्ययन गर्नेकुरा बेकारको नाटक: सभापति लामिछाने ★   एनसेलबारे ४८ घण्टाभित्र धारणा सार्वजनिक गर्न सरकारलाई निर्देशन ★   नक्कली भुटानी शरणार्थी प्रकरण: खाणको निवेदनमा मङ्सिर २८ मा सुनुवाइ ★   चीनद्वारा कार्बनडाइअक्साइड उत्सर्जन उच्च रहेका पाइलट सहरहरूको सूची जारी ★   बैतडीका प्रतापलाई डिशहोमको ‘हरेक हप्ता सुपरस्टार सिजनकै मेगास्टार’ को पुरस्कार ★   बल ह्यान्डलिङका कारण आउट भए बंगलादेशका मुस्फिकुर ★   विराटनगर आगलागी अपडेट: मृत्यु हुनेको संख्या दुई पुग्यो ★   बाजुराकी रोकायाले बाटोमै जन्माइन् बच्चा ★   बक्स अफिसमा ‘एनिमल’को धमाका: ५ सय करोड नजिक

एमसीसी पारित गर्न नाफाघाटा हेर्नुहुन्न– प्रधानमन्त्री देउवाकाठमाडौँ । प्रधानमन्त्री शेरबहादुर देउवाले एमसीसी पारित गर्ने सम्बन्धमा कुनै नाफाघाटा हेर्न नहुने बताउनुभएको छ । नेपाली कांग्रेस संसदीय दलको मङ्गलबार बसेको बैठकमा सो पार्टीका सभापति देउवाले नेपाली कांग्रेस जिम्मेवार राजनीतिक दल हो भन्दै यस्तो अवस्थामा जिम्मेवार राजनीतिक दलले क्षणिक लाभ वा हानिलाई आधार बनाएर एमसीसी सन्दर्भमा धारणा बनाउन नहुने बताउनुभयो ।

एमसीसीबारे कम्युनिष्ट पार्टीहरुले दोहोरो चरित्र देखाएको भन्दै उनीहरुले सत्तामा रहँदा एउटा कुरा गर्ने र सत्ताबाहिर भएपछि अर्कै कुरा गरेको बताउनुभयो । नेपाली कांग्रेस जतिको प्रष्ट धारणा राख्ने पार्टी नेपालमै नभएको उल्लेख गर्दै उहाँले एमसीसीबारे नेपाली कांग्रेसको धारणा हिजो जे थियो आज पनि त्यही रहेको स्पष्ट गर्नुभयो ।

एमसीसी पारित गर्न षड्यन्त्र भएको भन्ने एमालेको भनाइप्रति उहाँले नेकपाको सरकार हुँदा केपी शर्मा ओली आफैँले एमसीसी प्रस्ताव संसद्मा ल्याएकाले कसरी षड्यन्त्र हुन्छ भन्नुभयो । एमसीसी पारित गर्न एमालेले पनि सहयोग गर्नुपर्ने उहाँको भनाइ थियो । प्रधानमन्त्री देउवाले एमसीसी टेबुल गर्नका लागि आफूले सभामुख अग्निप्रसाद सापकोटासँग कुराकानी गरिसकेको बताउनुभयो ।