• १६ चैत्र २०७९, बिहीबार
  •      Thu Mar 30 2023
  •   Unicode
Logo
Latest
★   ११ बुँदे घोषणापत्र जारी गर्दै सकियो न्यायिक समिति राष्ट्रिय सम्मेलन ★   तनहुँ १ मा एमालेबाट पूर्वआईजीपी खनालसहित ६ जनाको नाम सिफारिस ★   मेची राजमार्गमा सधैँ जमिन भासिने र पहिरो खस्ने समस्या ★   न्यायिक समिति राष्ट्रिय सम्मेलनबाट ११ बुँदे न्यायिक समिति काठमाडौं घोषणा ★   पूर्वाग्रहले न्याय हुँदैनः का.मु. प्रधानन्यायाधीश कार्की ★   एसइई परीक्षाको तयारी पूरा, जापानमा पनि परीक्षा केन्द्र ★   बागमती प्रदेशः एक लाखले एसइई परीक्षा दिँदै ★   ‘डिपार्टेड डन’ लाई भारतको तीन अवार्ड ★   बालुवाटारमा सत्तारुढ दलको बैठक जारी, मन्त्रिपरिषद् विस्तारबारे छलफल ★   बालउद्धार माध्यमिक विद्यालयमा कक्षा १२ का विद्यार्थीलाई बिदाई

कलाकार जोडी ईशान र सबिताको ‘मिल्दो बिचार’ को बोल्ने क्यानभास -फोटो फिचरकाठमाडौं । कलाकार दम्पति जोडी ईशान परियारसबिता डंगोलको मिल्दो बिचार भावमा चित्रकला प्रर्दशनी भै रहेको छ ।

कलाकार जोडी ले आफनो विवाह उत्सवको अबसर पारेर चौथो युगल प्रदर्शनीकाे आयोजना गरेका हुन् । मिल्दो बिचार भावमा कोरिएका २२ ओटा चित्रहरु प्रर्दशनीमा समेटिएका छन् । नेपाली समसामयिक कला मा डुङगा र काइयो बनाउने कलाकार को रुपमा नेपाली कला जगतमा चिन्ने गरेको छ ।

प्रदर्शनी मा दुबै कलाकारले एउटै क्यानभासमा पनि केहि चित्रहरु बनाएर समाबेस गरेका छन् । इन्कार्नेसन र इन्टर्फिउजन शीर्षक यि दुइ चित्र हरुमा पहिलो मा शिव र पार्वती को अर्धनारेस्वर को शरिर लाई मुख्य विषय को रुपमा प्रस्तुत गरिएको छ जसमा दुबै कलाकारहरुले दाँया र बाँया आआफ्नो परिवेष लाई अत्यन्तै मनमोहक रुपमा प्रस्तुत गरिएको छ । अर्धानारेस्वरको रुप लाई आफ्नै शैली मा कोरिएको यो चित्र मा पृष्ठभुमीमा चन्द्र र सुर्य लाई एउटै क्यान्भास मा दाँया र बाँया बनाइएको छ । यो चित्रमा मुलत प्रकृती र पुरुष को संयोजन लाई आकर्षक रङमा बनाइएको छ ।

अर्को चित्र इन्टरफिउजन मा यिङ याङ को आकार भित्र एक जोडी युवा युवती र आआफ्नो परिवेश अनुसारको हिमाल्, मठ मन्दिर स्तुपा, घर आदी आकृती लाई बनाइएको छ । इशान को अर्काे चित्रमा कास्ठमन्डप लाई लिएर समय बितेर जान्छ भन्ने कुरालाई देखाउन खोजिएको छ भने अर्को वेल्कम ब्याक टु होम भन्ने चित्रमा प्रसिद्ध कलाकार लियोनार्दो दा भिन्ची को पात्र मोनालिसा लाई नेपाली ढाका को पहिरन मा लक्ष्मी नारायणको मुर्ती बिदेस बाट नेपाल मा फिर्ता ल्याइएको सन्दर्भ लाई मोनालिसा जस्तो बहुमुल्य कृती जस्तै हाम्रो नेपालका मुर्तिहरु पनि महत्वपूर्ण र मुल्यवान छन भनि देखाउन खोजिएको छ ।

त्यस्तै सबिता को अर्को चित्रमा एक जोडी लाई सुगामा चढी उडिरहेको अवस्था मा सेल्फी स्टिक र एअर फोन लिएको देखाइएको छ ।

प्रदर्शनीमा कलाकार दम्पतीले दुई युगल जोडीले स्वीकार गरेको वास्तविक विचार र कल्पनालाई समायोजन गर्नुभएको छ ।

चित्रमा प्रयोग गरिएका अनगिन्ती अलङ्कारिक बुट्टा, डिजाइन र प्याटर्नले आफू र आफ्ना मनमा आएका विचार, तर्क र सोच तथा आफ्नो समयको धैर्यलाई बोध गरेको उहाँहरुले बताउनुभयो ।

प्रदर्शनी मार्च ३ देखी सुरु भएर मार्च ३१ ( चैत १७ शुक्रबार ) सम्म सिद्धार्थ आर्ट ग्यालरी एनेक्स, बबरमहलमा रहनेछ ।