• १५ मंसिर २०८०, शुक्रबार
  •      Fri Dec 1 2023
  •   Unicode
Logo
Latest
★   राजसंस्था,हिन्दुराष्ट्र र संघीयता नचाहने बिच मोर्चा निर्माण गरि नयाँ जनआन्दोलन गरौ: कमल थापा ★   ‘एनिमल’ हेरेपछि आलिया भट्टले भनिन् – खतरनाक फिल्म ★   किसानको गुनासो- कफीले प्रतिफल दिएन ★   एक महिनाभित्र सबै भूकम्प प्रभावितलाई अस्थायी आवास उपलब्ध गराउँछौँ: मन्त्री बस्नेत (अन्तरवार्ता) ★   अर्थतन्त्रका चुनौति र समस्या स्वीकार गरी समाधान गर्न सरकार गम्भीर हुन आवश्यक: व्यवसायी ★   लिग टूको पहिलो सिरिज नेपालमा हुने, नेदरल्याण्ड्स र नामिबिया खेल्न आउँदै ★   कर्जाको ब्याजदर १ प्रतिशत घट्यो, अझै घट्छ: बैंकर्स संघका अध्यक्ष केसी ★   जीवाश्म इन्धनलाई कम वा अन्त्य गर्न कोप-२८ मस्यौदाको आह्वान ★   इजरायल र हमासबीचको युद्धविरामपछि फेरि युद्ध सुरु ★   गोरखामा अनलाइनमार्फत भुक्तानी गर्नेको सङ्ख्या बढ्दो

भारतमा इनारमा खसेर १३ जनाको मृत्यु, दर्जनौँ घाइतेएजेन्सी । भारतको उत्तर प्रदेशस्थित कुशीनगर जिल्लामा बुधबार राति कहालीलाग्दो घटना भएकाे छ । जिल्लाको नेबुआ नौरंगिया थाना इलाकाको नौरंगिया गाउँमा वैवाहिक कार्यक्रममा बुधबार राति भएको घटनामा १३ जनाको मृत्यु भएको छ। मृत्यु हुनेमा महिला, किशोरी र बच्चाहरु रहेका छन्। समारोहको क्रममा इनारको स्लाब भाँचिएर उक्त दुर्घटना हुन पुगेको हो। एक दर्जनभन्दा बढी गम्भीर रुपमा घाइते भएका छन् भने उनीहरुलाई अस्पताल भर्ना गरिएको छ।

भारतीय सञ्चारमाध्यमका अनुसार बुधबार राति हल्दीको समारोहकाबीच अचानक इनारको स्लाब भाँचिन पुग्यो र २५ भन्दा बढी महिला, किशोरी र बच्चाहरु इनारमा खस्न पुगे। मृतकमध्ये दुई जनाको पहिचान खुल्न सकेको छैन। बिहे घरमा चिच्चाहट र सहयोगको पुकार मच्चियो। खबर पाउनासाथ प्रहरी र स्थानीय मिलेर उद्धारमा लागेर इनारबाट सबैलाई निकालियो। गाउँदेखि जिल्ला अस्पतालसम्म हाहाकार मच्चिएको छ। भारतीय सञ्चारमाध्यमका अनुसार नौरंगिया गाउँको स्कुल टोल निवासी परमेश्वर कुशवाहका छोरा अमित कुशवाहाको विवाह भन्दा पहिले बुधबार अबेर रातसम्म हल्दी समारोह चलिरहेको थियो।

घरबाट १०० मिटर टाढा रहेको इनार नजिकै विवाह भन्दा पहिले गरिने समारोह(मटकोड)को कार्यक्रम चलिरहेको थियो। उक्त समारोह नजिक रहेको त्यस इनारमा आरसीसी स्ल्याब बनाएर ढाकिएको थियो। समारोहको क्रममा ठूलो संख्यामा महिला, युवती र बच्चाहरु इनारको स्ल्याबमाथि उभिँदा स्ल्याब अचानक भाँचिन पुग्यो र त्यसमाथि रहेका सबैजना इनारमा खस्न पुगे। इनारमा पानी टनाटन थियो। घटनापछि हाहाकार मच्चियो।

आसपासका मानिसहरु उद्धारमा खटिएपनि अँध्यारो भएको कारण उद्धारमा कठिनाई हुन पुग्यो। खसेकालाई इनारबाट उद्धार गरी अस्पताल पुर्याइयो। चिकित्सकले १३ जनालाई मृत घोषणा गरे। उद्धारबाट २५ जनालाई इनारबाट बाहिर निकालिएको थियो। घाइतेहरुलाई अस्पताल भर्ना गरिएको छ भने धेरैको अवस्था गम्भीर रहेको भारतीय सञ्चारमाध्यमले उल्लेख गरेको छ।