• १० श्रावण २०८१, बिहीबार
  •      Thu Jul 25 2024
  •   Unicode
Logo
Latest
★   पेरिस ओलम्पिक: खेल बराबरमा सकिएको दुई घण्टापछि मोरक्कोसँग अर्जेन्टिना पराजित ★   स्वास्थ्य मन्त्रीद्वारा सौर्य एयर दुर्घटनाप्रति दु:ख व्यक्त ★   सिमलताल दुर्घटना: कार्यदलले ११ दिनमा पनि सकेन काम, थप सात दिन माग ★   काँकडभिट्टाबाट आठ करोडको जडीबुटी निर्यात ★   एकैदिन २४ सयले घट्यो सुनको मूल्य, कतिमा हुँदैछ कारोबार? ★   इजराइली सेनाद्वारा गाजामा बन्धक बनाइएका पाँच जनाको शव फेला ★   धरापमा जडिबुटीको मनोहरा निलो पुल र बुद्धनगरको धोविखोला पुल… ★   प्रभु स्टक मार्केट लिमिटेडको औपचारिक उद्घाटन ★   अभिनेता नाजिर हुसेन बने एमडब्लूसीको ब्राण्ड एम्बेसडर ★   भ्रष्टाचारको आरोपपछि अमेरिकी सिनेटर बब मेनेन्डेजले राजीनामा दिने

अहमदाबादमा लिफ्ट खस्दा ७ मजदुरको मृत्युएजेन्सी । भारतको अहमदाबादमा भवनको लिफ्ट खसेर ७ जनाको मृत्यु भएको छ भने एक जना गम्भीर घाइते भएका छन् ।

बुधबार बिहान करिब ९ः३० बजे दुर्घटना भएको हो । जानकारीका अनुसार भवनको नवौं तल्लामा काम भइरहेको र कामदारले लिफ्टबाट सामान माथि लैजाँदै गरेका थिए । यसैबीच सातौं तल्लामा पुग्दा लिफ्ट बिग्रियो । लिफ्टमा जम्मा ८ जना मजदुर थिए ।

अहमदाबाद नगरपालिकाको स्थायी समितिका अध्यक्ष हितेश बारोटले दुर्घटनापछि निर्माणाधीन भवनमा सुरक्षा मापदण्डको ख्याल नगरिएको बताएका छन् । लिफ्ट जसबाट सामान मात्रमाथि पठाइन्छ तर, त्यसमा रहेका सामानसँगै मजदुर पनि माथि–माथि पठाउने काम भइरहेको छ । निर्माणाधीन भवनको मापदण्डअनुसार यो गलत रहेको छ । यसका लागि निर्माण स्थलको मालिकलाई जिम्मेवार मानिनेछ ।

दुर्घटनाग्रस्त भवन गुजरात विश्वविद्यालय नजिकै निर्माण भइरहेको छ । यसको नाम एस्पायर–२ रहेको छ । यहाँ खसेको लिफ्ट निर्माण सामग्री बोक्न प्रयोग गरिएको थियो । फलामको संरचनामा राखिएको यस्तो लिफ्टलाई एलिभेटर भनिन्छ ।