• ११ जेष्ठ २०७९, बुधबार
  •      Wed May 25 2022
Logo
Latest
★   माओवादीले नवनिर्वाचित जनप्रतिनिधिलाई प्रशिक्षण दिने ★   जनचाहना अनुरुपका कार्यक्रमलाई जोड दिनेछु: उपप्रमुख गुरुङ ★   एक करोड १० लाख बिगो कायम भएका फरार प्रतिवादी पक्राउ ★   ललितपुरका सबै वडामा समान रुपमा विकास गर्नेछु: प्रमुख महर्जन ★   काकाकुल धरानेको प्यास बुझाउन हर्क साम्पाङ मैदानमा ★   उजुरी पर्दैमा सबै दोषी ठहरिँदैन: आयुक्त सिलवाल ★   यौनजन्य हिंसा तथा बलात्कारका घटनाहरूको प्रभावकारी अनुसन्धान गर्न आयोगको आग्रह ★   अन्तरघातले चुनाव हारियो – ओली ★   जलविद्युत् आयोजनाबाट म्याग्दीका बासिन्दालाई दोहोरो लाभ ★   ट्राफिक व्यवस्थापन गर्न सरकारी जग्गाको खोजी

मैथिल ब्रम्हाण समाजको सर्वोत्कृष्ट पुरस्कार साकार मिश्रलाईकाठमाडौं । नेपाल मैथिल ब्रम्हाण समाजको संयोजनमा हरेक वर्ष प्रदान गरिँदै आएको सर्वोत्कृष्ट प्रवेशिका सम्मान तथा पुरस्कार विसं २०७७ का लागि साकार मिश्रलाई प्रदान गरिएको छ ।

शहीद भरतगोपाल झाको स्मृतिमा उहाँकी धर्मपत्नी शारदा झाले स्थापना गर्नुभएको रु पाँच हजार राशि र सम्मानपत्र सहितको सो पुरस्कार मैथिल ब्रम्हाण समाजको संयोजनमा हरेक वर्ष प्रदान गर्ने गरिन्छ ।

एसइइ परीक्षामा सर्वोत्कृष्ट नम्बर प्राप्त गर्ने यस मैथिल ब्राम्हण बन्धुका छात्रछात्रालाई सो पुरस्कार प्रदान गर्ने गरिन्छ । हाल सेन्ट जेभियर्स् कलेजमा ११ कक्षा अध्ययनरत साकारले विसं २०७७ को एसइइ परीक्षामा विशिष्ट श्रेणीसहित ४ मा ४ जिपिए प्राप्त गरेका थिए ।

मैथिल ब्रम्हाण समाजद्धारा मंगलबार गुहेश्वरीमा आयोजना गरिएको एक कार्यक्रममा सो समाजका अध्यक्ष गौरीदत्त मिश्रले उक्त पुरस्कार प्रदान गर्नुभएको थियो ।

शहिद भरतगोपालका झाको स्मृतिमा स्थापित सो पुरस्कार मैथिल बन्धुका छात्रछात्राहरुबाट हरेक वर्ष एसइइमा प्राप्त लब्धांकपत्रका आधारमा प्रदान गरिने सो पुरस्कार शैक्षिक क्षेत्रको सर्वाङ्गीण विकासका लागि प्रोत्साहनस्वरुप प्रदान गरिँदै आएको छ ।

मंगलबार आयोजना गरिएको सो कार्यक्रममा नेपाल मैथिल ब्राम्हण समाजमा आवद्ध भई मैथिल संस्कृति र भाषाको उत्थानका लागि योगदान गर्नुभएकामा जेष्ठ नागरिक ८० वर्षीय विद्याप्रसाद झा लगायत अन्य जेष्ठ नागरिकहरुलाई पनि सम्मान गरिएको थियो ।