• २३ असार २०७९, बिहीबार
  •      Thu Jul 7 2022
Logo

आईपीएलः दिल्लीले हैदरावादलाई २१ रनले हरायोएजेन्सी । आईपीएल २०२२ को ५० औं खेलमा सनराइजर्स हैदरावाद दिल्ली क्यापिटल्ससँग २१ रनले पराजित भएको छ । उक्त खेलमा हैदरावादले टस जितेर पहिले बलिङ गर्ने निर्णय गरेको थियो । पहिले ब्याटिङ गरेको दिल्लीले २०७ रन बनायो । जवाफमा हैदरावादको टोलीले १ सय ८६ रन बनाएर खेल गुमाएको हो ।

हैदरावादको यो लगातार तेस्रो हार रहेको छ भने यो हारसँगै हैदरावाद अंक तालिकाको छैटौं स्थानमा झरेको छ भने दिल्ली पाँचौं स्थानमा पुगेको छ ।

हैदरावादका निकोलस पूरनले ३४ बलमा ६२ रनको इनिङ खेले पनि आफ्नो टोलीलाई जिताउन सकेनन् । उनी बाहेक एडेन मार्करामले २५ बलमा ४२ रन बनाए । दिल्लीका लागि खलील अहमद सर्वाधिक सफल बलर बने । उनले चार ओभरमा ३० रन दिएर तीन विकेट लिए । शार्दुलले दुई विकेट लिए । यी दुई बाहेक नोर्टजे, मिचेल मार्स र कुलदीप यादवले एक–एक विकेट लिए ।

हैदरावादले सुरुमै तीन विकेट गुमाएपछि दिल्लीको जित सुनिश्चित थियो । तर, निकोलस पूरन र एडेन मार्करामले आफ्नो टोलीलाई खेलमा फर्काए । दुवैले उत्कृष्ट साझेदारी बनाएका थिए । यस क्रममा हैदरावादलाई जितका लागि प्रत्येक ओभरमा १५ रन आवश्यक थियो र दुवै ब्याट्सम्यानले आक्रामक ब्याटिङ गर्दै ६० रन जोडेका थिए । मार्कराम ४२ रन बनाएर आउट भए ।

२०८ रनको ठुलो लक्ष्य पछ्याएको हैदरावादले खासै सुखद सुरुवात गरेन । ओपनर अभिषेक शर्मा ७ रन बनाएर पेभिलियन फर्किए । यसपछि कप्तान विलियम्सन ११ बलमा ५ रन बनाएर आउट भए । ४।२ ओभरसम्म २४ रनको स्कोरमा दुवै टोलीका ओपनर पेभिलियन फर्किएका थिए । यसपछि राहुल त्रिपाठी पनि २२ रन बनाएर आउट भए ।

टस हारेर ब्याटिङ रोजेको दिल्लीको सुरुवात खराब रह्यो । भुवनेश्वर कुमारले पहिलो ओभरमा कुनै रन दिएनन् र मनदीप सिंहलाई पनि शून्यको स्कोरमा पेभिलियन पठाए । यसपछि डेभिड वार्नर र मिचेल मार्सले ३७ रनको साझेदारी गर्दै दिल्लीलाई जित दिलाए । मार्स १० रन बनाएर आउट भए पनि वार्नर स्थिर रहे । पावरप्लेमा दिल्लीले दुई विकेट गुमाएर ५० रन बनाएको थियो । यसपछि गोपालले ओभरमा २३ रन बनाएपछि अन्तिम बलमा कप्तान पन्त आउट भए ।

पन्त आउट भएपछि रोभम्यान पावेलले डेभिड वार्नरलाई साथ दिए । दुवैले पहिले ब्याटिङ गरे, त्यसपछि द्रुत रन बनाए र शतक साझेदारी गरे । वार्नर र पावेलबीच १२२ रनको अविजित साझेदारी थियो । जसका कारण दिल्लीले २०७ रन बनायो । वार्नरले ५८ बलमा ९२ र ३५ बलमा ६७ रन बनाएर अविजित रहे ।