• ११ जेष्ठ २०७९, बुधबार
  •      Wed May 25 2022
Logo
Latest
★   उजुरी पर्दैमा सबै दोषी ठहरिँदैन: आयुक्त सिलवाल ★   यौनजन्य हिंसा तथा बलात्कारका घटनाहरूको प्रभावकारी अनुसन्धान गर्न आयोगको आग्रह ★   अन्तरघातले चुनाव हारियो – ओली ★   जलविद्युत् आयोजनाबाट म्याग्दीका बासिन्दालाई दोहोरो लाभ ★   ट्राफिक व्यवस्थापन गर्न सरकारी जग्गाको खोजी ★   गठबन्धन राष्ट्रिय आवश्यकता : वरिष्ठ नेता पौडेल ★   आफ्ना जनप्रतिनिधिलाई एक साताभित्र सम्पत्ति विवरण सार्वजनिक गर्न नेकपा एसको सर्कुलर ★   करोडको गाडी चढेर जनताको समस्या देखिदैँन : नवनिर्वाचित प्रमुख साम्पाङ ★   जनस्तरमा कांग्रेसको लोकप्रियता बढ्यो : महामन्त्री थापा ★   यी हुन् मन्त्रिपरिषद बैठकका निर्णयहरु (भिडियोसहित)

विश्वकै जेठी महिलाको निधनएजेन्सी । विश्वकै जेठी महिला केन तनाका रहिनन् । जापान निवासी केनले ११९ वर्षको उमेरमा अन्तिम सास लिइन् । उनको जन्म २ जनवरी १९०३ मा दक्षिणपश्चिम जापानको फुकुओकामा भएको थियो ।

केन तनाकाको जन्म भएको वर्ष राइट भाइहरूले आफ्नो पहिलो उडान गरेका थिए । सन् २०१९ मा उनको नाम गिनिज बुकमा लेखिएको थियो । जसमा केन तनाका विश्वकै सबैभन्दा वृद्ध महिला भएको बताइएको थियो ।

केन तनाकाको निधन भएको जापानी सरकारले सोमबार घोषणा गरेको छ । मिडिया रिपोर्टका अनुसार केन तनाकाले अप्रिल १९ मा एक अस्पतालमा संसारलाई बिदाइ गरिन् । केन तनाकाको मृत्युपछि गिनिज बुक अफ वल्र्ड रेकर्ड्सले पनि ट्वीट गर्दै केन अब यो संसारमा नरहेको भन्ने जानकारी गराउन दुःख लागेको बताएको छ ।

केन तनाकालाई चकलेट र फिजी पेय मन पर्थ्यो । केनको विवाह सन् १९२२ मा भएको थियो र उनी ४ सन्तानकी आमा थिइन् । पछिल्लो समय उनी नर्सिङ होममा बस्दै आएकी थिइन् । यहाँ उनी सोडा, चकलेट, बोर्ड गेमको मजा लिन्थिन् ।

सन् २०१९ मा जब उनको नाम गिनिज वर्ल्डमा प्रवेश भएको थियो, त्यतिबेला उनी ११६ वर्षकी थिइन् । गिनिज बुक अफ वल्र्ड रेकर्ड्सले उनलाई संसारको सबैभन्दा वृद्ध व्यक्तिको रूपमा स्थान दिएको थियो।