• ५ आश्विन २०८०, शुक्रबार
  •      Fri Sep 22 2023
  •   Unicode
Logo
Latest
★   आगामी १२ वर्षमा ऊर्जा क्षेत्रमा ४६ अर्ब डलर लगानी गर्ने सरकारको महत्वाकाङ्क्षी योजना ★   पूर्व मन्त्री खेमराज भट्ट मायालुको निधन ★   शान्ति प्रक्रियालाई तार्किक निष्कर्षमा पुर्‍याउनु नेपालको प्रमुख एजेण्डा: प्रधानमन्त्री दाहाल ★   बाँकेको बालसुधार गृहमा झडप : एकजनाको मृत्यु, १० घाइते ★   हेलो सरकारमा कस्तो छ त गुनासो तथा सुझाव ★   सरकार र शिक्षक महासङ्घबीच आज बिहान पुनः वार्ता हुँदै ★   प्रवासीको कथामा ‘परदेशी २’ ★   १० अर्ब बराबरको विकास ऋणपत्र बिक्री गरिँदै ★   पार्टीका नाममा चलाइएका नक्कली सामाजिक सञ्जाललाई एमालेले कारबाही गराउने ★   मलङ्गवामा कर्फ्यु आदेश

छ दिनमा छ हजार रुसी सैनिक मारिएको युक्रेनको दाबीएजेन्सी । किभको कब्जाको लागि लडाई एक मोडमा पुगेको छ। ६४ किलोमिटर लामो रुसी सैन्य काफिले किभ बाहिर राखिएका छन्। यसैबीच, दक्षिण पूर्वबाट अर्को सैन्य काफिले बढेको खबर पनि आएको छ । पुटिनले किभ छोड्न नत्र मर्न तयार हुनुपर्ने चेतावनी दिएपछि यो सबै घटनाक्रम घटेको हो । 

रुसले युक्रेनको खर्सान सहरलाई घेरेको छ । खरसान सहरको सिमानामा रुसी सेना तैनाथ गरिएको खरसानका मेयरले जनाएका छन् ।

रुस–युक्रेन युद्धको बीचमा युक्रेनका राष्ट्रपति भोलोदिमिर जेलेन्स्कीले ठूलो दाबी गरेका छन् । उनले युक्रेनी सेनाले ६ दिनमा ६ हजारभन्दा बढी रुसी सैनिक मारेको बताएका छन् ।

खार्किभमा हवाइजहाज अवतरण गरेपछि रुसी सेनाले आफ्नो आक्रमणलाई तीव्र पारेको छ । अस्पतालमा भएको हमलापछि खार्किभबाट अर्को ठूलो विस्फोटको खबर बाहिर आएको छ । यस हमलामा २१ जनाको मृत्यु भएको बताइएको छ भने ११२ जना घाइते भएका छन् ।