• ११ जेष्ठ २०८१, शुक्रबार
  •      Fri May 24 2024
  •   Unicode
Logo
Latest
★   संसदलाई विधिसंगत रुपमा छलफलको केन्द्र बनाऔं: सभामुख घिमिरे ★   व्यावसायिक चियाखेतीसँगै पर्यटन प्रवर्द्धनमा भोजपुरका रञ्जित ★   कांग्रेसको अवरोधपछि प्रतिनिधिसभाको बैठक स्थगित ★   धावनमार्गमा खाल्डो परेपछि त्रिभुवन विमानस्थल ४५ मिनेटको लागि बन्द ★   कार्यदल बैठक सकारात्मक रुपमा अघि बढिरहेको छ: महेश बर्तौला ★   सिरोहियालाई साधारण तारेखमा छोड्न माग गर्दै जनकपुरका मेयर धर्नामा ★   कार्यदल बैठकमा आज पनि जुटेन सहमति ★   टी-२० सिरिजमा अमेरिकाले दोस्रो खेलमा पनि बंगलादेशलाई हरायो ★   नेपाल प्रहरीले आफ्नो दायित्वलाई कुशलतापूर्वक निर्वाह गर्दै आएको छ: प्रधानमन्त्री ★   संसद् भवनमा विपक्षी दलको बैठक सुरु

छ दिनमा छ हजार रुसी सैनिक मारिएको युक्रेनको दाबीएजेन्सी । किभको कब्जाको लागि लडाई एक मोडमा पुगेको छ। ६४ किलोमिटर लामो रुसी सैन्य काफिले किभ बाहिर राखिएका छन्। यसैबीच, दक्षिण पूर्वबाट अर्को सैन्य काफिले बढेको खबर पनि आएको छ । पुटिनले किभ छोड्न नत्र मर्न तयार हुनुपर्ने चेतावनी दिएपछि यो सबै घटनाक्रम घटेको हो । 

रुसले युक्रेनको खर्सान सहरलाई घेरेको छ । खरसान सहरको सिमानामा रुसी सेना तैनाथ गरिएको खरसानका मेयरले जनाएका छन् ।

रुस–युक्रेन युद्धको बीचमा युक्रेनका राष्ट्रपति भोलोदिमिर जेलेन्स्कीले ठूलो दाबी गरेका छन् । उनले युक्रेनी सेनाले ६ दिनमा ६ हजारभन्दा बढी रुसी सैनिक मारेको बताएका छन् ।

खार्किभमा हवाइजहाज अवतरण गरेपछि रुसी सेनाले आफ्नो आक्रमणलाई तीव्र पारेको छ । अस्पतालमा भएको हमलापछि खार्किभबाट अर्को ठूलो विस्फोटको खबर बाहिर आएको छ । यस हमलामा २१ जनाको मृत्यु भएको बताइएको छ भने ११२ जना घाइते भएका छन् ।