• ८ आश्विन २०८०, सोमबार
  •      Mon Sep 25 2023
  •   Unicode
Logo
Latest
★   कोशी प्रदेश: मुख्यमन्त्री कार्कीले मन्त्रिपरिषद् विस्तार गर्दै ★   कोशी प्रदेश : मुख्यमन्त्री कार्कीले मन्त्रिपरिषद् विस्तार गर्दै ★   सडकमै सुतेर शिक्षकहरुले गरे आन्दोलन– तस्बिरहरु ★   धावक बैकुण्ठ मानन्धरलाई १५ हजार राशीसहितको ‘उज्ज्वल तारा खेल सम्मान-२०८०’ प्रदान गरिने ★   कुलेश्वरमा ७० हजार किलो चिनी भण्डारण गरिएको गोदाम सिल ★   माल्दिभ्सविरूद्ध नेपाललाई २-० को अग्रता ★   गलकोटको पहिचान बन्दै ‘मूर्तिकला क्षेत्र’ ★   मलङ्गवामा निषेधाज्ञा राति मात्र ★   बालेन वार्ताका लागि आउनुभएको होइन– अभियन्ता ईः ★   १९औँ एसियाली खेलकुद: तेक्वान्दोमा नेपालको खराब सुरुआत

रुसी आक्रमणका कारण युक्रेनका १६ वटा ग्यास आपूर्ति केन्द्र बन्दएजेन्सी । २४ फेब्रुअरीदेखि जारी युक्रेन र रुसबीच युद्ध भएको १० दिन बितिसकेको छ । आज यो युद्धको ११ औं दिन रहेको छ । राजधानी कीभ, खार्किभ लगायत अन्य सहरमा रुसी आक्रमण जारी छ । 

यसले युक्रेनको ग्यास प्रसारण प्रणालीको १६ ग्यास आपूर्ति स्टेशनहरू बन्द गरेको छ ।

यसैबीच, रुसी सेनाहरू किभबाट करिब १०० किलोमिटर दक्षिणमा रहेको  कनिव हाइड्रोइलेक्ट्रिक पावर प्लान्टतर्फ अघि बढिरहेको युक्रेनी सेनाले दाबी गरेको छ । यसअघिको दशौं दिन रुसले युक्रेनमा युद्धविरामको घोषणा गरे पनि केही घण्टापछि अन्त्य गरेको थियो ।

रुसका राष्ट्रपति भ्लादिमिर पुटिनले ‘युक्रेनले नझुकेको खण्डमा उसलाई सखाप पार्ने’ धम्की दिएका छन् । जवाफमा युक्रेनी राष्ट्रपति भोलोदिमिर जेलेन्स्कीले ‘हामी स्वतन्त्रताका लागि लड्ने र कसैको अगाडि झुक्ने छैनौं’ भनेका छन् ।