• १७ मंसिर २०७९, शनिबार
  •      Sat Dec 3 2022
Logo

औद्योगिक करिडोरमा रु चार अर्ब घाटावीरगन्ज, भदौ ६ । प्रादेशिक सीमाङ्कनप्रति असन्तुष्टि जनाउँदै एक सातादेखि जारी बन्दले वीरगन्ज–पथलैया औद्योगिक करिडोर क्षेत्रमा झन्डै रु चार अर्ब बराबरको घाटा भएको छ ।

वीरगन्ज उद्योग वाणिज्य सङ्घका अनुसार यो क्षेत्रका उद्योग, व्यापार, विद्युत्, टेलिफोन, शिक्षण संस्था, होटल व्यवसाय, कृषि क्षेत्र र श्रम बजारमा एक दिनमात्र बन्द हुँदा करिब रु ५६ करोड बराबरको नोक्सानी हुने गरेको वीरगन्ज उद्योग वाणिज्य सङ्घका अध्यक्ष प्रदीप केडियाले बताउनुभयो ।
नेपाल उद्योग वाणिज्य महासङ्घका केन्द्रीय सदस्य अशोक टेमानीले माग भए अनुसारको सामान समयमै बजारसम्म पु-याउन नसकिरहेको बताउनुभयो । “शिक्षा, स्वास्थ्य, होटल, खुद्रा पसल, उद्योग कलकारखाना, यातायातलगायतका सबै क्षेत्रलाई जोड्दा यस क्षेत्रमा एक दिनमा रु दुई अर्बभन्दा बढीको घाटा व्यहोर्नु परेको छ,” उहाँले भन्नुभयो ।
वीरगन्ज–पथलैया औद्योगिक क्षेत्रमा साना ठूला गरी एक हजारभन्दा बढी उद्योग छन् । बन्दले सबैभन्दा बढी दैनिक ज्यालादारीमा कार्यरत मजदुर प्रभावित भएका छन् । यो करिडोरमा १९ हजारभन्दा बढी मजदुरले प्रत्यक्ष रोजगारी पाएको नेपाल ट्रेड युनियन महासङ्घ (जिफन्ट) ले जनाएको छ ।
विद्युत् आपूर्तिमा देखिएको अनियमितता, चर्को विद्युत् भार कटौती, चन्दा आतङ्क, बैंकको चर्को ब्याजदर र बजार अभावलगायतका विभिन्न समस्यासँग जुध्दै उद्योग सञ्चालन गरिरहेका उद्योगी बन्द हडतालले निरास भएको वीरगन्ज उद्योग वाणिज्य सङ्घले जनाएको छ । रासस