• १३ मंसिर २०७९, मंगलवार
  •      Tue Nov 29 2022
Logo
Latest
★   २०४८ सालदेखि निरन्तर सांसद पाएको अर्घाखाँचीको गाउँ ★   नेप्से परिसूचकमा झिनो अङ्कको बृद्धि ★   समानुपातिक मतगणना: कति दलले पाउलान् राष्ट्रिय मान्यता ? ★   ट्रक चलाउँदै टिकटक ‘लाइभ’मा आएका चालकलाई ट्राफिक प्रहरीको कारबाही ★   अमेरिकी फ्रिडम पार्टीको घण्टी यहाँ पनि आयोः ओली ★   सबै दल मिलेर सार्वजनिक तथा सरकारी जग्गा सखाप नै पार्ने भए: पूर्वसचिव शारदाप्रसाद त्रिताल ★   पर्यटकीय नगरी पोखरालाई विश्वसँग जोड्दै विमानस्थल ★   यु-१९ राष्ट्रिय क्रिकेट: प्रदेश-१ विजयी ★   महानगर यस किसिमले अघि बढ्छ भन्ने सोचेका थिएनौँः राष्ट्रिय भूमि आयोग(भिडीयोसहित) ★   थापाथलीको सुकुम्बासी बस्ती आज दोस्रो दिन पनि अशान्त

टर्‍यो कांग्रेसको वैधानिक संकटकाठमाडौं, भदौ ३१ । संविधान र पार्टी विधानमा भएको व्यवस्थाबमोजिम महाधिवेशन गर्न नसक्दा उत्पन्न हुन लागेको कांग्रेसको संवैधानिक संकट टरेको छ ।

संविधानसभाको बुधबार बसेको बैठकले संविधान मस्यौदाको धारा २६४ मा उल्लेख रहेको राजनीतिक दलको गठन, दर्ता र सञ्चालसम्बन्धी व्यवस्थाको उपधारा ४ को ‘ख’ पारित गरेपछि तत्कालका लागि कांग्रेसको संवैधानिक संकट टरेको समाचार आजको नयाँ पत्रिका दैनिकमा छापिएको छ ।

कांग्रेसले अन्तरिम संविधान, विद्यमान ऐन र पार्टी विधानअनुसार ५ असोजभित्र महाधिवेशन गरी नयाँ कार्यसमिति गठन गर्नुपर्ने बाध्यता थियो ।