• ६ बैशाख २०८१, बिहीबार
  •      Thu Apr 18 2024
  •   Unicode
Logo
Latest
★   दाहाल, ओली र रविबीच भेटः राजनीतिक घटनाक्रमबारे समीक्षा ★   राष्ट्रिय मानव अधिकार आयोगको सचिवमा मुरारीप्रसाद खरेल नियुक्त ★   चीनको केन्द्रीय बैंकका पूर्वडेपुटी गभर्नरमाथि घुस लिएको आरोप ★   अल्पमत भयो भन्दैमा कुर्सी छोडेर हिँड्ने भन्ने हुँदैन, प्रक्रिया पूरा गर्नुपर्छः उद्धव थापा ★   मुनाफा नभए पनि टेलिकमले दूरदराजमा गुणस्तरीय सेवा दिनुपर्छः मन्त्री शर्मा ★   सुदूरपश्चिमको मुख्यमन्त्रीमा एकीकृत समाजवादीका सोडारी नियुक्त ★   मधेशका मुख्यमन्त्री यादवले गरे मन्त्रीपरिषद् बिस्तार ★   कोशी प्रदेश सभामा संकल्प प्रस्ताव टेबलः मागियो मुख्यमन्त्रीको राजीनामा ★   अरुको जस्तो मेरो पाइपलाइनमा १० वटा फिल्महरु छैनन्, अर्को फिल्म के हुन्छ थाहा छैनः अनमोल… ★   अल्पमत भयो भन्दैमा कुर्सी छोडेर हिँड्ने भन्ने हुँदैन, प्रक्रिया पूरा गर्नुपर्छ: उद्धव थापा

न्युजपोलार डटकमको प्रधानसम्पादकमा सुशील अर्याल नियुक्तकाठमाडौं । न्युजपोलार डटकमको प्रधानसम्पादकमा पत्रकार सुशील अर्याल नियुक्त भएका छन् । 

नेपाली पत्रकारितामा दुई दशक लामो अनुभव रहेका पत्रकार अर्यालले विसं २०५७ मा रेडियो सगरमाथाबाट पत्रकारिता शुरु गरेका थिए । उनीसँग च्यानल नेपाल, सगरमाथा टेलिभिजन, न्यूज २४ र हिमालय टेलिभिजनमा विभिन्न पद र जिम्मेवारीमा रही काम गरेको अनुभव छ ।

टेलिभिजन पत्रकारितामा विशेष दख्खल राख्ने अर्याललाई थर्ड पोल ग्रुपले सो ग्रुपद्वारा सञ्चालित न्युजपोलार डटकमको प्रधानसम्पादकमा नियुक्त गरेको हो ।

नयाँ जिम्मेवारी सम्हालेसँगै प्रधानसम्पादक अर्यालले नेपाली पत्रकारिताको नयाँ आयामका रुपमा विकास भएको अनलाइन पत्रकारितालाई समयानुकूल अधिकतम उपयोग गरी श्रव्यदृश्य सामग्रीहरुलाई अनलाइनमा प्रयोग गरी अघि बढाउने बताए ।  

संसारमा पत्रकारिता डिजिटल स्वरुपमा प्रवेश गरेसँगै गएको करिब सात महिनादेखि जारी कोभिडको विश्वव्यापी महामारीका कारण नेपाली पत्रकारिता पनि कागजी र अरु परम्परागत स्वरुपबाट डिजिटल स्वरुपमा गइरहेका बेला आफू पनि यही नयाँ आयाममा समाहित हुन पुगेको भन्दै प्रधानसम्पादक अर्यालले नेपालको अनलाइन पत्रकारितामा नयाँ आयामहरुको अभ्यास गर्ने बताए । 

पत्रकारिताको मूल मर्म र धर्म नै सही र साँचो समाचार जनतालाई पस्किनु र सूचनामा सबै नागरिकको पहुँच पुर्याएर थप विस्तार गर्नु हो भन्दै त्यही मर्मअनुरुप आजसम्म पत्रकारिताको मैदानमा रहेको र आगामी दिनमा पनि पत्रकारिताको यही मान्यतालाई थप मलजल गर्ने उनले प्रण गरे ।