• २९ असार २०८१, शनिबार
  •      Sat Jul 13 2024
  •   Unicode
Logo
Latest
★   त्रिशूलीमा बेपत्ता तीन जनाको शव फेला ★   सूचना प्रविधि क्षेत्रको विकासलाई सरकारले प्राथमिकतामा राख्नुपर्छ:अध्यक्ष ढकाल ★   स्रष्टाले सम्झिए आदिकवि ★   प्रहरी जवानको परीक्षा दिँदै गरेका छ नक्कली परीक्षार्थी पक्राउ ★   चाइना निर्माण कम्पनीसँगको समन्वयमा पूर्वपश्चिम राजमार्गका खाल्डाखुल्डी पुर्दै ट्राफिक प्रहरी ★   पशुपति क्षेत्रमा गङ्गामाई रथयात्रा ★   नारायणीमा दुईवटा शव फेला ★   ओली सरकारमा लोसपा सहभागी हुने, मन्त्री छान्ने जिम्मा अध्यक्ष ठाकुरलाई ★   आइतबारका लागि निर्धारित प्रतिनिधिसभाको बैठक सोमबार सर्यो ★   एमाले अध्यक्ष ओली आइतबार चौंथोपटक प्रधानमन्त्री बन्दै !

प्रचण्डसँगको फोटो राख्दै बाबुराम भन्छन्– को कति मोटायो हेर्नुस् ?काठमाडौं । राजनीतिमा को कतिबेला शत्रु बन्छ को मित्र भन्ने नै हुँदैन ।

१० वर्षे सशस्त्र संघर्ष गर्दा माओवादीका अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल र नेता बाबुराम भट्टराईको सम्बन्ध कस्तो थियो भनेर भनि राख्नै पर्दैन । त्यति मात्र हो र गत निर्वाचनमा आफ्नै निर्वाचित क्षेत्र छाडेर भट्टराईले गोर्खाबाट दाहाललाई चुनाव जिताए ।

तर अहिले सम्बन्ध यस्तो भएको छ कि दुई नेताबीच पानी बाराबार छ । दाहालले भट्टराईको दल नेपाल समाजवादी पार्टी विभाजित गराएर एउटा समूह माओवादीमा मिलाएका थिए । सम्बन्ध यस्तोसम्म पुगेको छ कि अब दाहाल र भट्टराईबीच एक अर्काका विगतका कमजोरीसमेत छताछुल्ल बनाउने अभियानमा लागेका छन् ।

केहि दिनअघि गण्डकी प्रदेशसभाका सदस्य फणिन्द्र देवकोटाको प्रदेशसभा सदस्यता खारेज गरिदिने नेकपा माओवादी केन्द्रको निर्णयपछि त भट्टराई झनै आक्रोसित भएका छन् । पछि सर्वोच्च अदालतले देवकोटाको सदस्यता माओवादी केन्द्रले खारेज गर्न नसक्ने ठहर गरेको थियो ।

राजनीतिक रुपमा कुरा नमिलेपछि दाहालले गरेका अनियमिता र भ्रष्टाचारका कुरा भट्टराईले लगातार उठाउँदै आएका छन् । आज त झन् सामाजिक सञ्जालमा निकै पुरानो फोटो राखेर त्यसमा टिप्पणी खोजेका छन् । उनले दाहाल भ्रष्टाचार गरेर मोटाएको संकेत गर्दै भनेका छन् – गत ३० वर्ष (सन् १९४–२०२४)मा को कति मोटायो आफैं मूल्यांकन गरौं ।