• १० असार २०८१, सोमबार
  •      Mon Jun 24 2024
  •   Unicode
Logo
Latest
★   देशलाई राम्रो प्रधानमन्त्री चाहिएको छ तर प्रधानमन्त्री राम्रो जादुगर बन्न लाग्नुभयो: रमेश लेखक ★   हनुमान चालिसा कहिले र कसले लेखे ? ★   काँग्रेस भित्रको फोहोर सफा गर्न आवश्यक छ: महामन्त्री थापा ★   अथाह प्रेमको बावजुद, यी गल्तीहरूले ब्रेकअप निम्त्याउन सक्छ ! ★   एकसिङ्गे गैँडाको खाग खरिद बिक्रीको अभियोगमा मुद्दा दायर ★   नेप्से परिसूचक सामान्य अङ्कले बढ्दा पाँच अर्बमाथिको कारोबार ★   नेपालगञ्जको बजेट रु एक अर्ब ५० करोड ३८ लाख ८६ हजार ★   छाउपडी लगायतका कुप्रथा अन्त्यका मन्त्रालयहरुबीचको समन्वयमा समिति बनाइने ★   तारकेश्वर नगरपालिका-३ स्थित जितपुर पाँचमानेमा अवस्थित धार्मिक एवं पर्यटकीय स्थल भुवनेश्वरी मन्दिर ★   जीतपुर सिमरा उपमहानगरपालिकाको नगरसभामा कुर्सी हानाहान

अमेरिकाको पिच देखेर रिसाउँदै क्लासेनले भने – यस्तो पिचमा खेल्न मन पर्दैनएजेन्सी । ट्वान्टी–२० विश्वकप क्रिकेटमा दक्षिण अफ्रिकाले बंगलादेशलाई चार रनले पराजित गर्दै लगातार तेस्रो जित दर्ता गरेको छ । यो जितसँगै उसले सुपर ८मा पुग्ने सम्भावना बलियो बनाएको छ ।

तर, टोलीका ब्याट्सम्यान हेनरिक क्लासेन अमेरिकी पिचबाट खुसी देखिएनन् र पिच र आउटफिल्डको आलोचना गरे ।

क्लासेनले भने कि यदि आईसीसीले टी–२० क्रिकेटका लागि अमेरिकामा बजार खोजिरहेको छ भने त्यस्ता परिस्थितिमा त्यसो गर्न गाह्रो हुनेछ ।

न्युयोर्कको नासाउ काउन्टी इन्टरनेशनल स्टेडियमको सुस्त पिचमा लगातार प्रश्नहरू उठिरहेका छन् । भारत र पाकिस्तानबीचको खेल पनि सोही पिचमा भएको थियो र यो खेल पनि कम स्कोरको थियो जसमा भारत विजयी भएको थियो ।

यो मैदानको ड्रप पिचमा ब्याटिङ गर्न निकै गाह्रो छ । टी–२० विश्वकपमा भारतले यस पिचमा ११९ रनको सफलताका साथ रक्षा गर्‍यो भने दक्षिण अफ्रिकाले ११३ रनको सफलतापूर्वक रक्षा गरेको थियो । क्लासेनले बंगलादेशविरुद्ध ४४ बलमा ४६ रन बनाए र अन्त्यमा उनको इनिङ्स निर्णायक साबित भयो ।

क्लासेनले आफू त्यस्ता पिचमा खेल्न नचाहेको बताउँदै बलरहरूले त्यस्ता पिचमा खेल्न रुचाउने बताए । आईसीसीले पिच अपेक्षा गरेजस्तो नभएको स्वीकार गरिसकेको छ । उनले भने, ‘विश्वलाई देखाएर यहाँ बजार खोज्ने हो भने यस्तो अवस्थामा त्यो सम्भव होला जस्तो लाग्दैन । क्रिकेटको दृष्टिकोणले यो कडा प्रतिस्पर्धा हो । यसले शीर्ष टोली र अन्य टोलीहरू बीचको दूरी घटाएको छ । इमानदारीपूर्वक भन्नुपर्दा, मलाई लाग्छ सबै ब्याट्सम्यानहरू यस स्थितिबाट बाहिर निस्कन चाहन्छन् तर बलरहरू यहीँ रहन चाहन्छन् । हामीले हाम्रो भूमिका खेल्यौं र हाम्रो लक्ष्य यहाँ तीनवटै खेल जित्ने थियो । हामीले सोचेको भन्दा जित्न पक्कै पनि गाह्रो थियो ।’

‘यो हाम्रो लागि धेरै तनावपूर्ण थियो किनभने खेलहरू साँच्चै नजिक थिए’ उनले भने ‘हाम्रा लागि कुनै पनि खेल सजिलो भएन तर यसका बाबजुद पनि राम्रो मनोरञ्जनात्मक क्रिकेट रह्यो । यो मैदानमा कुनै पनि टोलीले कुनै पनि टोलीलाई हराउन सक्छ । मैले डलास र उत्तरी क्यारोलिनामा खेले । त्यहाँको विकेट यो भन्दा राम्रो थियो र यस्तो अवस्थामा क्रिकेट फैलाउन अलि सजिलो हुन्छ ।’