• ११ असार २०८१, मंगलवार
  •      Tue Jun 25 2024
  •   Unicode
Logo
Latest
★   चन्द्रमाको सतहबाट नमूना लिएर पृथ्वीमा फर्कियो चीनको यान ★   नेपालमा अष्ट्रेलियन लगानी ल्याउन पहल गर्छु: वाणिज्यदूत शर्मा ★   झलनाथ खनाल स्वास्थ्य विज्ञान प्रतिष्ठानका पदाधिकारी बिरुद्धको मुद्दा: सचिव र मेयरलाई सफाई ,अरु दोषी ठहर ★   ‘इट्स माइ शो’को विषयबारे अनमोलले के भने ? ★   अन्तर्राष्ट्रिय ‘मैथिली फिल्म फेस्टिभल’ सुरु ★   समाजवादी आन्दोलनको नयाँ प्रवाह शुरु भएको छः झलनाथ खनाल ★   गलत प्रवृत्तिका विरुद्धमा नयाँ सांस्कृतिक जागरण पैदा गर्न आवश्यकः अध्यक्ष नेपाल ★   महाकालीको कटान रोक्न कुतियाकबरमा जैविक तटबन्ध ★   आन्तरिक वा बाह्य ऋण उत्पादनमूलक क्षेत्रमा खर्च गर्छौँ: अर्थमन्त्री पुन ★   करेन्ट लागेकालाई बचाउन खोज्नेको मृत्यु, अर्का घाइते

वागमती प्रदेशस्तरीय श्रमाधान रोजगार मेला ललितपुरको पाटनमा हुँदैकाठमाडौँ । सरकारले वागमती प्रदेश स्तरको श्रमाधान रोजगार मेला लतिपुरको पाटनमा गर्ने भएको छ ।

सोमवार श्रम रोजगार तथा सामाजिक सुरक्षा मन्त्रालयले पत्रकार सम्मेलन गर्दै वागमती प्रदेश स्तरको श्रमाधान मेला लतिपुरको पाटन संयुक्त क्याम्पसको भवनामा गर्ने भएको जानकारी दिएको हो । सरकारले गत जेठ १७ गतेदेखि सातै प्रदेशमा श्रमाधान रोजगार मेला गरेको छ । सोमवार ६ प्रदेशमा मेला सम्पन्न गरी अन्तिम श्रमाधान रोजगार मेला वागमती प्रदेशमा गर्न लागेको हो ।

पत्रकार सम्मेलनमा बोल्दै श्रमरोजगार तथा समाजिक सुरक्षा मन्त्रालयका उप–सचिव डम्बर सुनुवारले सरकारले अभियानको रुपमा आयोजना गरिरहेको श्रमधान रोजगार मेला मंगलवार वागमती प्रदेशमा हुन लागेको बताउनु भयो । उहाँले सरकारले वागमती प्रदेशमा श्रमधान रोजगार मेला गरेर बिट मार्ने अभियान रहेको बताउनु भयो । उपसचिव सुनुवारले ६ प्रदेशहरु गरेको श्रमधान मेलाले रोजगारीको खोजीमा रहेका श्रमिकलाई रोजगारदातासँग जोड्ने अवसर प्रदान भएको बताउनु भयो । उहाँले स्वदेशमा नै बसेर नेपाली बाटोमा पौरख गर्ने वातावरण बनाउने उद्देश्यले सरकारले श्रमाधान रोजगार मेलाको अभियान गरेको बताउनु भयो । उहाँले मंगलवारको मोल ६ प्रदेशका सिकाईहरु र सम्बोधन गर्नुपर्ने विषयहरुलाई समावेश गर्ने प्रयास गरेको बताउनु भयो । उहाँले मेलामा श्रम रोजगारीको खोजीमा रहेका श्रमिकहरुले सन्तोष लिएर फर्कने विश्वास रेहेको बताउनु भयो ।

उहाँले भन्नुभयो,‘सरकारले आयोजना गरेको मंगलवार देखि श्रमधान रोजगार मेला वागमती प्रदेशमा हुन लागेको छ । सरकारले बागमती प्रदेशमा श्रमधान रोजगार मेला गरेर बिट मार्ने अभियान हो । तर बिट मार्दा मार्दै बिश्राम लिने छैनौं । यो निरन्तर अगाडि बढ्छ । अर्को महत्वपूर्ण कुरा ६ प्रदेशहरुमा जसरी श्रमधान मेला आयोजना गरिँदै गयो । जसले रोजगारीको खोजीमा जो हुनुहुन्थ्यो । उहाँहरुको लागि श्रमधान मेलाको आयोजना गरेका हौं । जसले स्वदेशभित्रै नेपाली बाटोमा पौरख गर्ने वातावरण बनाउने उद्देश्य हो । ६ प्रदेशका सिकाईहरु र सम्बोधन गर्नुपर्ने विषयहरुलाई समावेश गर्ने प्रयास गरेका छौं । त्यसको प्रारम्भ मंगलवार १० बजे पाटन संयुक्त क्याम्पसको परिसरमा मेला आयोजना भइरहेको छ ।’

‘श्रम रोजगार तथा सामाजिक सुरक्षा मन्त्रालय,बागमती प्रदेश श्रम रोजगार तथा यातायात मन्त्रालय र ललितपुर महानगरपालिकाको आयोजनामा र विभिन्न ६ सह–आयोजक मार्फत मेला आयोजना हुँदैछ । मेलामा श्रम रोजगारीको खोजीमा रहेका श्रमिकहरुले सन्तोष लिएर फर्कने विश्वास रेहेको छ । मेलामा विभिन्न चरण र कोशिस गरेका छौं । गत १७ गतेदेखि शुरु भएको श्रमाधान रोजगार मेलामा त्यो अभ्यास भयो । मेलामा ८० भन्दा बढी रोजगारदाताहरुको स्टल सहित सहभागिता हुनेछ । घरपरिवारसँग छुटेर परिवारको सुख र परिवारको सपना पूरा गर्छु भन्दै श्रम गन्तव्य मुलुकमा काम गर्न जानु पर्ने अवस्था छ । अब मुलुकमा नै सम्भव छ,केही गर्ने अवसर जुर्‍यो भन्ने सपनालाई सकार बनाउँछौं ।’

उहाँले मेलामा ८० भन्दा बढी रोजगारदाताहरुको स्टल सहित सहभागिता हुने बताउनु भयो । उहाँले मेलाले घरपरिवारसँग छुटेर परिवारको सुख र परिवारको सपना पूरा गर्छु भन्दै श्रम गन्तव्य मुलुकमा काम गर्न जानुपर्ने अवस्थालाई कम गरी अब मुलुकमा नै सम्भव छ,केही गर्ने अवसर जुर्‍यो भन्ने सपनालाई सकार बनाउन मद्दत गर्ने दाबी गर्नुभयो ।