• ७ जेष्ठ २०८१, सोमबार
  •      Mon May 20 2024
  •   Unicode
Logo
Latest
★   कसैलाई आरोप लगाएको छैन, समाचार सदनमा पढेर सुनाएको हुँ – गृहमन्त्री ★   गेललाई जर्सी उपहार दिँदै कोहलीले भने – काका अर्को सिजन आईपीएलमा फर्किनु ★   कोरियन नागरिकको सहयोगमा विद्यालयमा शौचालय ★   वडाध्यक्षलाई विद्यार्थीको प्रश्न: ‘खेल्ने सामग्री कसले दिन्छ ?’ ★   सुर्खेत बस दुर्घटना: दुईजनाको मृत्यु, २१ घाइते ★   सभामुखलाई धनराजको पत्र: रातो पासपोर्ट उत्खनन गर्ने गृहमन्त्रीमाथि कारबाही होस् ★   काँग्रेसलाई अध्यक्ष श्रेष्ठको प्रश्न: प्रधानमन्त्रीले विश्वासको मत माग्दा नाराबाजी गर्नु अर्थपूर्ण हो ? ★   काँग्रेसले समिति माग गरेको होइन, सरकार माग गरेको हो: प्रमुख सचेतक बर्तौला ★   टी–२० विश्वकपका लागि अष्ट्रेलियाको टोलीमा आउन सक्नेछन् फ्रेजर म्याकगर्क ★   यामी–आदित्यलाई पुत्रलाभ, के राखे छोराको नाम ?

आईपीएल प्लेअफमा पुग्ने पहिलो टोली बन्यो कोलकाता, मुम्बईलाई १८ रनले हरायोकाठमाडौँ । इन्डियन प्रिमियर लिग–२०२४ को ६० औं खेलमा कोलकाता नाइट राइडर्सले मुम्बई इन्डियन्सलाई १८ रनले पराजित गरेको छ । योसँगै टोली चालु सिजनको प्लेअफमा प्रवेश गरेको छ । केकेआर यो सिजन प्लेअफमा पुग्ने पहिलो टोली हो ।

टोली आठौं पटक यस लिगको प्लेअफमा प्रवेश गरेको छ । कोलकाताले सिजनमा मुम्बईलाई दोस्रो पटक पराजित गरेको हो । शनिबार कोलकातामा वर्षाका कारण यो खेल १६–१६ ओभरको खेलाइएको थियो ।

घरेलु मैदान इडेन गार्डेन स्टेडियममा टस हारेर ब्याटिङ गरेको कोलकाताले १६ ओभरमा ७ विकेट गुमाएर १५७ रन बनाएको थियो । जवाफमा मुम्बई इन्डियन्सले १६ ओभरमा ८ विकेट गुमाएर १३९ रनमात्रै बनाउन सक्यो । वरुण चक्रवर्ती प्लेयर अफ द म्याच भए । उनले ४ ओभरमा १७ रन दिएर २ विकेट लिए ।

केकेआरका लागि वेंकटेश अय्यरले ४२ रन बनाए भने आन्द्रे रसेलले २४ र नितिश राणाले ३३ रन बनाए । पियुष चावलाले २ विकेट लिए ।

एमआईका लागि इशान किशनले सर्वाधिक ४० रन बनाए । उनले रोहित शर्मासँग ६५ रनको साझेदारी गरे । तिलक वर्माले ३२ रन बनाए । बरुण चक्रवर्ती, आन्द्रे रसेल र हर्षित राणाले २–२ विकेट लिए ।

टस हारेर ब्याटिङ गरेको कोलकाताको सुरुवात खराब रह्यो । टिमले पावरप्लेमा ५ ओभरमा ४५ रन बनाएर ३ विकेट गुमाएको थियो ।

कोलकातालाई ४० रनमा तेस्रो झट्का लाग्यो । यहाँबाट मध्यक्रमका ब्याट्सम्यानले कमाण्ड सम्हाल्दै स्कोरलाई १५७ मा पुर्याए । वेंकटेश अय्यरले ४२, नितिश राणाले ३३, आन्द्रे रसेलले २४ र रिंकु सिंहले २० रन बनाए ।

१५८ रनको लक्ष्य पछ्याएको मुम्बईले राम्रो सुरुवात गरेको थियो । रोहित शर्मा र इशान किशनले ४२ बलमा ६५ रनको साझेदारी गरे । पावरप्लेमा टिमले कुनै विकेट नगुमाई ५९ रन बनाएको थियो ।

पावरप्लेपछि मुम्बईले लगातार विकेट गुमाएको थियो । टोलीलाई पहिलो झट्का ६५ रनमा परेको थियो । त्यसपछि १६ ओभरमा १३९ रन बनाएर ८ विकेट गुमाएको थियो ।