• १० जेष्ठ २०८१, बिहीबार
  •      Thu May 23 2024
  •   Unicode
Logo
Latest
★   भूमेस्थानमा पूजा, आराधना गरी मनाइँदै उँभौली पर्व ★   अहिंसा नै शान्ति र मैत्रीको आधारशिला ★   आईपीएलः बैंगलोरलाई हराउँदै राजस्थान क्वालिफायर २ मा, फाइनल पुग्न हैदरावादसँग भिड्ने ★   वीर अस्पतालको अनुगमनमा जे देखियो… ★   सद्भाव फैलाउन बुद्ध शिक्षामा विश्वास गरौँ : प्रधानमन्त्री ★   स्वयम्भूनाथ परिसरमा सागा दावाको उत्सव-फोटो फिचर ★   गृहमन्त्री लामिछानेमाथि छानबिन गर्न राप्रपाको माग ★   पृथ्वीको तापक्रम १.५ डिग्री माथि बढ्न नदिन सबैको पहल आवश्यक ★   श्रीराम चिनी मिलको समस्या समाधान गर्न कार्यदल ★   गृहमन्त्री र महान्यायाधिवक्ताविरुद्ध रिट दर्ता गर्न सर्वोच्चको आदेश

टी–२० विश्वकपलाई लिएर आतंकवादबाट धम्की आयो !एजेन्सी । वेस्ट इन्डिज र अमेरिकाले संयुक्त रुपमा आयोजना गर्न लागेको टी–२० विश्वकपलाई आतंकवादी हमलाको धम्की आएको बताइएको छ ।

त्रिनिदादका प्रधानमन्त्री डा. किथ राउलीले सो खुलासा गरेका हुन् । राउलीले राष्ट्रिय सुरक्षा तयारी र खतरालाई सम्बोधन गर्न प्रतिक्रिया तयारीमा थप प्रयासहरू राखिने बताए ।

टी–२० विश्वकप २०२४ जुन १ बाट सुरु हुनेछ, जसमा कुल २० टोलीले भाग लिनेछन् । अहिले मिडिया रिपोर्टका अनुसार सुपर–८ चरण, सेमिफाइनल र फाइनलको आयोजना गर्ने वेस्ट इन्डिजमा खतरा बढेको छ । ‘दुर्भाग्यवश, आतंकवादको खतरा यसको धेरै र विविध अभिव्यक्तिहरूमा २१ औं शताब्दीको संसारमा सधैं विद्यमान खतरा हो ।’ राउलीलाई उद्धृत गर्दै त्रिनिदाद डेली एक्सप्रेसले जनाएको छ ।

राउलीले कुनै पनि संगठनको नाम भने तोकेनन् तर इस्लामिक स्टेटले आफ्नो प्रचार मार्फत यो धम्की दिएको रिपोर्टले बताएको छ ।

प्रधानमन्त्रीले थप भने, ‘यस पृष्ठभूमिमा हाम्रो क्षेत्र जस्तै सबै राष्ट्रहरूले ठूला वा जोखिमपूर्ण जमघटहरूको आयोजना गर्दा व्यक्त वा निहित सबै खतराहरूलाई गम्भीरताका साथ लिनको लागि राष्ट्रिय सुरक्षा तयारी र प्रतिक्रियाको तयारीलाई बढाउनुपर्छ ।’

राउलीले टी–२० विश्वकपका खेल ९ स्थानमा खेलाइने र त्यसमध्ये वेस्ट इन्डिजको ६ स्थान रहेको बताए । सुरक्षा उल्लङ्घन नहोस् भनेर यिनीहरूलाई नजिकबाट निगरानी गरिनेछ । प्रधानमन्त्रीले थपे, ‘खराब कलाकारले जसरी पनि नराम्रो व्यवहार गर्न सक्छन् भन्ने कुरा सत्य हो, त्यसैले सबै अवसरलाई पूर्ण रूपमा अवरुद्ध गर्न सम्भव छैन । तर, यो खतरासँग जुध्न स्थानीय र क्षेत्रीय स्तरमा हामी सतर्क रहन सक्छौँ । हाम्रो गुप्तचर र अन्य सुरक्षा निकायहरूसँग काम गरेर हामी प्रतियोगिताको समयमा देश र स्थानहरू बचाउन सक्छौं ।’

वेस्ट इन्डिजमा हुने टी–२० विश्वकपका खेलहरू एन्टिगुवा, बार्बाडोस, गुयाना, सेन्ट लुसिया, सेन्ट भिन्सेन्ट र ग्रेनाडा र ट्रिनिडाड एण्ड टोबागोमा हुनेछन् । अमेरिकाको लेग खेल फ्लोरिडा, न्यूयोर्क र टेक्सासमा हुनेछ । भारत र पाकिस्तानबीच जुन ९ मा न्यूयोर्कमा हाई भोल्टेज खेल हुँदैछ ।

यस विषयमा क्रिकेट वेस्ट इन्डिजले आगामी प्रतियोगितालाई ध्यानमा राखेर सुरक्षाको विशेष ध्यान राखिएको बताएको छ । यसलाई सुदृढ गर्नका लागि सबै काम भइरहेको उसले जनाएको छ ।

क्रिकेट वेस्ट इन्डिजका सीईओ जोनी ग्रेभ्सले क्रिकबजलाई भने – ‘हामी आयोजक देशहरू र शहरहरूमा अधिकारीहरूसँग मिलेर काम गर्छौं, र हाम्रो कार्यक्रममा पहिचान गरिएका कुनै पनि समस्याहरूलाई सम्बोधन गरिएको सुनिश्चित गर्न र त्यसको जोखिम कम गर्न निरन्तर रूपमा विश्वव्यापी परिदृश्यको अनुगमन र मूल्याङ्कन गर्छौं ।’

उनले थप भने, ‘हामी सबै सरोकारवालाहरूलाई यो आश्वासन दिन चाहन्छौं कि आईसीसी पुरुष टी–२० विश्वकपमा सबैको सुरक्षा हाम्रो पहिलो प्राथमिकता हो र हामीसँग बृहत र बलियो सुरक्षा योजना छ ।’