• १४ जेष्ठ २०८१, सोमबार
  •      Mon May 27 2024
  •   Unicode
Logo

अन्ततः वानखेडेमा चम्किए केकेआरका २४.७५ करोडका बलरएजेन्सी । ९ खेलमा धेरै रन दिएका आईपीएल इतिहासकै सबैभन्दा महँगा खेलाडी कोलकाता नाइट राइडर्स (केकेआर)का लागि १० औं खेलमा चम्किए । २४.७५ करोडका फास्ट बलरले मुम्बई इन्डियन्सको वानखेडे मैदानमा ब्याटिङ अर्डर ध्वस्त पारे ।

उनै मिचेल स्टार्कले एक ओभरमा खेलको कायापलट नै बदलिदिए । स्टार्कले एकै ओभरमा मुम्बईका तीन ब्याट्सम्यानलाई प्याभिलियनको बाटो देखाए ।

मिचेल स्टार्कले इशान किशनको विकेट लिएर मुम्बई इन्डियन्सविरुद्ध आफ्नो स्पेल सुरु गरेका थिए । स्टार्कले इशानलाई क्लिन बोल्ड गर्दै प्याभिलियनको बाटो देखाए ।

स्टार्कलाई १७ औं ओभरमा कप्तान श्रेयस अय्यरले दोस्रो स्पेलका लागि बोलाए । स्टार्कले कप्तानको अपेक्षा पूरा गरे र १७ औं ओभरमा टिम डेभिडविरुद्ध ३ रन मात्र दिए । यसपछि स्टार्क इनिङ्सको १९ औं ओभर बलिङ गर्न आएका थिए । टिम डेभिडले ओभरको पहिलो बल सिधै बाउन्ड्री लाइनमा ६ रनमा पठाए ।

तर, दोस्रो बलमा स्टार्कले बलियो पुनरागमन गर्दै डेभिडको इनिङ्सलाई समाप्त गरे । यसपछि अर्को बलमा केकेआरका फास्ट बलर पियुष चावलालाई खाता नखोली नै प्याभिलियनको बाटो देखाए । ओभरमा दुई विकेट लिएका स्टार्कले पाँचौं बलमा गेराल्ड कोएट्जीको मिडल स्टम्प उडाइदिए । स्टार्कले एकै ओभरमा तीन विकेट लिए । ३.५ ओभरको स्पेलमा स्टार्कले ३३ रन दिएर ४ विकेट लिए ।

केकेआरले वानखेडे मैदानमा १२ वर्षपछि मुम्बई इन्डियन्सलाई हराएको हो । यसअघि कोलकाताले यस मैदानमा सन् २०१२ मा अन्तिम पटक जित हासिल गरेको थियो । मिचेल स्टार्क केकेआरबाट मुम्बईविरुद्धको खेलमा चार विकेट लिने चौथो बलर बनेका छन् ।