• ३० चैत्र २०८०, शुक्रबार
  •      Fri Apr 12 2024
  •   Unicode
Logo
Latest
★   चीनमा बाक्लो कुहिरोको चेतावनी जारी ★   त्रिविमा रेक्टरमा केसी र रजिष्ट्रार रिजाल नियुक्त ★   एमाले नेता तथा साहित्यकार प्रदिप नेपाल कार्यक्रमस्थलमै ढले, मध्यपुर अस्पतालमा उपचार हुँदै ★   मलेसियाले नेपाललाई दियो १४४ रनको लक्ष्य ★   भ्रष्टाचार गरेको अभियोगमा मुद्दा दायर ★   दिनेश कार्तिकलाई जिस्काउदै रोहितले भने: विश्वकप अझै बाँकी छ ★   कोटेश्वरका व्यवसायीहरुको भनाई ‘व्यवसाय पनि चलोस्, घरबेटी पनि मर्कामा नपरुन्’ ★   उपराष्ट्रपति यादवसँग पाकिस्तानका राजदूतको शिष्टाचार भेट ★   अत्यावश्यक औषधि स्वदेशमा उत्पादनका लागि प्रक्रियाअघि बढाइएको छ: उपप्रधानमन्त्री यादव ★   ‘खाद्य स्वच्छता तथा गुणस्तर विधेयक संशोधन’ लाई राष्ट्रिय सभाको सहमति

सरकारले वन्यजन्तु आरक्ष पीडितको समस्या तत्काल सम्बोधन गर्नुपर्छ: एमाले सांसद तामाङकाठमाडौँ । सत्तारुढ नेकपा (एमाले) का सांसद तारा लामा तामाङले वन्यजन्तु आरक्ष पीडितका लागि तत्काल राहतको व्यवस्था गर्न सरकारसँग माग गर्नुभएको छ ।

बुधवार प्रतिनिधि सभा बैठकमा बोल्दै उहाँले कञ्चनपुरलगायतका वन्यजन्तु आरक्ष पीडितहरुको समस्या सरकारले तत्काल सम्बोधन गर्नुपर्ने बताउनुभएको हो । सांसद तामाङलेसो सम्बन्धि समस्या पहिचानका लागि गठित न्यायिक समितिलाई अधिकार सम्पन्न बनाई कार्यादेश दिन पनि सरकारलाई दवाव दिनु भयो । सांसद तामाङले सरकारले आरक्ष पीडितहरुको समस्या समाधानका लागि गम्भिर नभएको र जनप्रतिनिधिको रुपमा आफूहरुले उठाएको मागलाई सम्बोधन गर्ने प्रयास समेत नगरेको भन्दै असन्तुष्टि समेत व्यक्त गर्नुभयो ।

उहाँले भन्नुभयो, ‘यो आयोगलाई छिटोभन्दा छिटो सुविधा सम्पन्न बनाई निश्चित समय भित्र सम्पन्न गर्नेगरी सरकारले अख्तियारी देओस् । र अर्थ मन्त्रालयले बजेटको व्यवस्थापन गरोस् । म विनम्रतापूर्वक समामुखमार्फत नेपाल सरकारको ध्यानाकर्षण गराउन चाहन्छु कि आरक्ष पीडितहरुको समस्या छिटोभन्दा छिटो समाचन गर्न त्यो न्यायिक आयोगलाई छिटोभन्दा छिटो अधिकार सम्पन्न बनाई, स्रोत सम्पन्न बनाई पठाईयोस् । त्यो अहिलेसम्म कार्यक्षेत्रमा पुगेको छैन ।’

सांसद तामाङले देशहरुका आरक्ष पीडितहरुले वन्यजन्तुको मार समेत व्यहोर्नु परिरहेकोतर्फ सरकार सचेत नभएको भन्दै आपत्ति समेत जनाउनु भयो ।