• १३ फाल्गुन २०८०, आईतवार
  •      Sun Feb 25 2024
  •   Unicode
Logo
Latest
★   पर्यटकहरुले २५ हजार बढी भारतीय रकम बोकेर नेपाल छिर्न नदिने कानून संशोधन होस्: सांसद शर्मा ★   पार्टीहरुलाई शान्ति र लोकतन्त्रको धारमा रुपान्तरण गर्नु काँग्रेसको दायित्व हो: नेता सिटौला ★   नेदरल्यान्ड्सको १०० रन पूरा ★   माओवादीका सांसद सापकोटाको बोलीमा लगाम लगाउन राप्रपा प्रवक्ता श्रेष्ठको सुझाव ★   बक्यौता नतिरेपछि राजस्थान रोयल्सको खेल मैदान ‘सिल’ ★   भैँसी फार्मबाट मनग्य आम्दानी गर्दै सुरेन्द्र ★   नेपाललाई दोस्रो सफलता, ललितले लिए विकेट ★   सबै सरकारी अस्पताल शैक्षिक संस्थाका रुपमा विकास हुनुपर्छ: उपकुलपति बस्नेत ★   नेपाललाई पहिलो सफलता ★   नेदरल्यान्ड्सको सानदार सुरुवात

ललितपुर महानगर १ वडामा ज्येष्ठ नागरिकलाई निःशुल्क निमोनियाविरुद्ध खोपsymbolic picture of vaccine

काठमाडौँ । ललितपुर महानगरपालिका १ वडा कोपुण्डोलले वडा क्षेत्रभित्र रहेका ज्येष्ठ नागरिकलाई निमोनिया विरुद्धको खोप दिने तयारी गरेको छ । आगामी फाल्गुन ३ र ८ गते दुई चरणमा खोप कार्यक्रम सञ्चालन हुन लागेको छ ।

जाडो महिनामा जोखिम उमेर समूहका नागरिकलाई हुन सक्ने निमोनियाको जोखिमबाट बचाउनको लागि निमोनियाँ विरुद्धको खोप दिन लागेको ललितपुर महानगरपालिका १ वडा कार्यालय वडा अध्यक्ष निर्मल तण्डुकारले बताउनु भयो ।

उहाँका अनुसार ललितपुर महानगरपालिका १ वडामा घरदैलो डिजिटल स्वास्थ्य सर्वेक्षण गरिएको थियो उक्त सर्वेक्षणबाट ६८ वर्ष माथिका करिब ४०० जना जेष्ठ नागरिकहरु तथ्यांक प्राप्त भएता पनि गत वर्षहरुमा महानगरपालिकाको सहयोगमा जेष्ठ नागरिकहरुलाई खोप लगाइ सकेको र बाँकी १५० जनालाई खोप तयारी भएको छ ।

ललितपुर महानगरपालिका ज्येष्ठ नागरिकलाई निमोनियाँ विरुद्धको खोप दिने पहिलो स्थानीय निकाय हो । यो खोप खुद्रा मूल्यमा ६ हजार ७ सय पर्न आउँछ । यस खोपले वृद्ध अवस्थामा चिसोको कारण हुन सक्ने निमोनियाको सङ्क्रमणबाट बचाउन सकिने आधारभूत स्वास्थ्य केन्द्र ललितपुर १ का इन्चार्ज मधुकरमणी आचार्यको भनाइ छ ।