• १० फाल्गुन २०८०, बिहीबार
  •      Thu Feb 22 2024
  •   Unicode
Logo
Latest
★   नेप्से परिसूचकमा उच्च अङ्कको गिरावट ★   गाउँपालिकाका तत्कालीन प्रशासकीय अधिकृतसहित सात जनाविरुद्ध मुद्दा दायर ★   नारायणगढ–मुग्लिन सडक: फागुन १३ गतेदेखि बन्द नहुने ★   जिल्ला अदालतको फैसलाविरुद्ध सन्दीप लामिछाने उच्च अदालतमा ★   नेपाल ‘ए’ लाई हराउदै क्यानडा–११ ले जित्यो सिरिज ★   बार्सिलोनाका पूर्व खेलाडी आल्भेस बलात्कारको मुद्धामा दोषी ठहर ★   पोर्चुगलमा रहेकी सुस्मिताको उपचारका लागि आर्थिक सहयोग उपलब्ध ★   मोहम्मद शामीले आईपीएल २०२४ नखेल्ने ★   ब्रह्माण्डीय महायज्ञमा राष्ट्रपति पौडेल ★   मध्य गाजाको नुसिरात शरणार्थी शिविरमा इजरायली आक्रमणमा १७ को मृत्यु

सुत्दाखेरि कुन दिशामा हुनुपर्छ तपाईको खुट्टा ?एजेन्सी । सुत्नु हाम्रो दैनिक दिनचर्याको अभिन्न अंग हो । राम्रो निद्रा मानिसको राम्रो स्वास्थ्यको सूचक पनि मानिन्छ । वास्तुशास्त्रमा सुत्ने सही तरिकाको वर्णन गरिएको छ, जसलाई ध्यान दिएमा मानिसले धेरै प्रकारका समस्याबाट बच्न सक्छ ।

सुत्ने बेलामा मानिसको खुट्टा र टाउको कुन दिशामा हुनुपर्छ भनेर वास्तुशास्त्रमा बताइएको छ ।

वास्तुशास्त्रका अनुसार सुत्दा पूर्व दिशामा खुट्टा राख्नु हुँदैन । यसो गर्नु कत्ति पनि राम्रो मानिदैन । जसका कारण मानिसले विभिन्न प्रकारका स्वास्थ्य समस्याको सामना गर्नुपर्ने हुन्छ । यसका साथै यस दिशामा देवताको बास हुने विश्वास पनि छ, त्यसैले शास्त्र अनुसार यस दिशामा खुट्टा राखेर सुत्नु उचित मानिने छैन ।

दक्षिण दिशालाई यमराजको दिशा मानिन्छ, त्यसैले यो दिशामा खुट्टा राखेर सुत्नु हुँदैन । यसो गर्दा यमराजको अप्रसन्नताको सामना गर्नु पर्नेछ । ज्योतिष शास्त्रका अनुसार यो दिशामा खुट्टा राखेर सुत्ने हो भने मंगल दोषको सामना गर्नुपर्ने हुन्छ ।

सुत्दा पश्चिम दिशामा खुट्टा राखेर सुत्नु पर्छ, किनकि यस समयमा तपाईको टाउको पूर्व दिशामा हुनेछ । यस दिशाबाट सूर्योदय हुन्छ, यस्तो अवस्थामा पूर्व दिशामा टाउको राखेर सुत्दा ज्ञान बढ्छ । यसका साथै उत्तर दिशामा खुट्टा राखेर सुत्नु पनि फाइदाजनक मानिन्छ ।

सुत्दा ध्यान दिनुहोस् कि तपाईको ओछ्यान कतै पनि टुटेको हुनुहुँदैन । ओछ्यान बाहेक कुर्सी वा सोफामा सुत्नु पनि उचित मानिदैन । सुत्नुअघि ओछ्यानमा बसेर खाना खानु पनि गलत मानिन्छ ।