• ७ श्रावण २०८१, सोमबार
  •      Mon Jul 22 2024
  •   Unicode
Logo
Latest
★   काठमाडौंमा भारी वर्षा, तटीय क्षेत्रमा सतर्कता अपनाउन आह्वान ★   अवरुद्ध बेनी–दरबाङ सडक दश दिनपछि खुल्यो ★   मधेश र कर्णालीबाहेकका प्रदेशमा आज भारी वर्षाको सम्भावना ★   चौतर्फी दबाबपछि अमेरिकी राष्ट्रपति दौडबाट पछि हटे बाइडेन, कमला ह्यारिसलाई समर्थन ★   एसिसी महिला एसिया कप: पाकिस्तानसँग नेपाल नौ विकेटले पराजित ★   काठमाडौंमा चिनियाँ जनमुक्ति सेनाको ९७ औं स्थापना दिवस ★   गुरूप्रति श्रद्धाभाव प्रकट गर्दै मनाइयो गुरू पूर्णिमा ★   ‘नयाँ सरकारले जनताको आशालाई विश्वासमा परिणत गर्नसक्छ’ ★   मैत्रीपूर्ण भलिबलमा रसियासँग नेपाल सोझो सेटमा पराजित ★   प्रहरी वृत्त नयाँबानेश्वरलाई एभरेस्ट अस्पतालबाट प्राथमिक उपचारको सामग्री

तानाशाह हिटलरको जुँगाबारे रोचक तथ्यहरु जुन थोरै मानिसलाई मात्रै थाहा छएजेन्सी । जर्मन तानाशाह एडोल्फ हिटलरको तस्बिर र उनको अनौठो जुँगा देखेपछि मानिसहरु सोच्न थाल्छन् । मानिसको मनमा यो प्रश्न आउँछ कि हिटलरले किन यस्तो बाक्लो जुँगा राखे ? मानिसहरूले हिटलरलाई उसको जुँगाबाट पनि चिन्छन् । भनिन्छ कि हिटलरले आफ्नो जुँगा खौराउन अस्वीकार गरेका थिए ।

भनिन्छ कि उनको मृत्युको दिन, जब उनले बर्लिनमा सोभियत सैनिकहरूले आक्रमण गरेपछि टाउकोमा गोली हानेका थिए, उनको जुँगा राम्रोसँग खौरिएको थियो । तानाशाह र क्रूर व्यक्तिका रूपमा विश्वमा प्रसिद्ध हिटलरले ८० वर्षअघि सन् १९४५ अप्रिल ३० मा आफ्नै भूमिगत बंकरमा गोली हानेर आत्महत्या गरेका थिए ।

एक किताबमा हिटलरको जुँगाको खुलासा भएको छ । यस पुस्तकको नाम हिटलर्स लास्ट डेः मिनेट बाइ मिनेट रहेको छ । यसले हिटलरको जुँगाको बारेमा रोचक कुराहरू बताउँछ । जोनाथन मेयो र एम्मा क्रेगीले यो पुस्तक लेखेका हुन् । पुस्तकको एक भागमा यो वर्णन गरिएको छ कि उनको मृत्युको सेकेन्ड पछि, हिटलरको नाई, अगस्ट भोलेनहाउट, उनको कपाल र जुँगा काट्न बेडरूममा आइपुगे ।

यो पनि भनिन्छ कि हिटलरको जुँगा उनको असामान्य रूपमा ठूलो नाक छोप्न डिजाइन गरिएको थियो । भनिन्छ जुँगाको फेसन अमेरिकाबाट सुरु भएको हो । जहाँ यो डिजाइन टूथब्रश जुँगाको रूपमा चिनिन्थ्यो । चाहे त्यो चार्ली च्याप्लिनको जुँगा होस् वा वाल्ट डिज्नीको । उनको तस्विर हेर्नुभयो भने उनको पनि हिटलर जस्तै जुँगा थियो ।

जर्मन तानाशाह हिटलर आफ्नो जुँगादेखि यति डराए कि उसले आफ्नो जुँगालाई नै छोपे । हिटलरको जुँगाको बारेमा, यो पनि खुलासा भएको छ कि उनीसँग सधैं टूथब्रश जुँगा थिएन । सुरुमा उनले बुबा जस्तै ह्यान्डलबार जुँगा राखेका थिए ।

द वर्ल्ड वार्स नामक हिस्ट्री च्यानल शो अनुसार पहिलो विश्वयुद्धमा जब हिटलर जवान र सिपाही थिए, उनको ह्यान्डलबार जुँगाले उनको ग्यास मास्कलाई कसेर बन्द गर्नबाट रोक्थ्यो । जसका कारण उनले आफ्नो जुँगा हटाए ।

कार्यक्रमका कार्यकारी निर्माता स्टीफन डेभिडले बताए कि उनलाई जुँगा काट्न आदेश दिइएको थिएन, तर वास्तवमा उनी अस्पतालमा हुँदा यसलाई खौरिदिए ।