• ३१ जेष्ठ २०८१, बिहीबार
  •      Thu Jun 13 2024
  •   Unicode
Logo
Latest
★   बुर्तिवाङ स्वास्थ्य केन्द्र ५० शय्याको अस्पतालमा स्तरोन्नति हुँदै ★   नेपाली क्रिकेटले खुलाएको देशभक्तिको भाव र जोडिएको भावना ★   भारत टी–२० विश्वकपको सुपर ८ मा प्रवेश, १११ रनको लक्ष्य १८.२ ओभरमा पछ्यायो ★   गणतन्त्रपछि विकासका बहुआयामिक द्वार खुलेका छन्ः पूर्वप्रधानन्यायाधीश श्रेष्ठ ★   दुर्लभ चराको बासस्थान बन्यो रेसुङ्गा र मदाने ★   “डिजिटल रूपान्तरणलाई अँगाल्दै” आइएमई २४ औ वर्षमा प्रवेश ★   ‘रोड थ्रिलर’ विधामा बन्यो ‘बाटोः रोड टु डेथ’ ★   काठमाडौं महानगरपालिका गर्यो सिंहदरबारभित्रबाट चार बालश्रमिकको उद्धार ★   मधेस स्वास्थ्य विज्ञान प्रतिष्ठानमा एमबिबीएस कार्यक्रम सुरु गर्न मुख्यमन्त्री सिंहको जोड ★   प्रधानमन्त्रीसँगको भेटपछि ओलीको प्रतिक्रिया– भेट राम्रो भयो

शुभमन गिल बने गुजरात टाइटन्सको नयाँ कप्तानएजेन्सी । आईपीएल २०२४ को लिलामी अघि गुजरात टाइटन्समा ठूलो परिवर्तन देखिएको छ । गुजरात टाइटन्सले ओपनिङ ब्याट्सम्यान शुभमन गिललाई कप्तान बनाएको छ । हालै गुजरात टाइटन्स फ्रान्चाइजी निर्देशक विक्रम सोलंकीले यो जानकारी दिएका छन् ।

आइतबार रिटेन्सन डेमा सबै फ्रेन्चाइजीहरूले रिटेन र रिलिज गरिएका खेलाडीहरूको सूची सार्वजनिक गरेका थिए जसमा गुजरात टाइटन्सले पहिला हार्दिक पाण्ड्यालाई रिटेन गरेको थियो तर केही समयपछि मुम्बई इन्डियन्सले उनलाई आफ्नो टोलीमा समावेश गर्ने निर्णय गरेको थियो ।

गुजरात टाइटन्स फ्रान्चाइजी निर्देशक विक्रम सोलंकाले भने कि शुभमन गिलले पछिल्लो दुई वर्षमा जसरी प्रदर्शन गरेका छन्, अब समय आएको छ कि उनलाई ब्याट्सम्यानको रूपमा मात्र नभई एक लिडरको रूपमा हेरिनेछ ।

यससँगै शुभमन गिलले गुजरात टाइटन्सको कप्तान बनेपछि आफ्नो भावना व्यक्त गरेका छन् । गिलले भने – ‘म गुजरात टाइटन्सको कप्तानी सम्हाल्न पाउँदा खुसी र गौरवान्वित छु । यस्तो राम्रो टोलीको नेतृत्व गर्न मलाई विश्वास गरेकोमा फ्रेन्चाइजलाई धन्यवाद । हामीले दुईवटा सिजन राम्रोसँग बिताएका छौं र म हाम्रो रोमाञ्चक ब्रान्डको साथ टोलीको नेतृत्व गर्न उत्सुक छु ।’

युवा ओपनर गिलले वर्ष २०१८ मा आईपीएल डेब्यू गरे । केकेआरले उनलाई सन् २०१८ मा समावेश गरेको थियो । आईपीएलमा उत्कृष्ट प्रदर्शन गरेपछि गिलले भारतका लागि एकदिवसीय क्रिकेटमा डेब्यू गरे । गिलले सन् २०१९ मा न्युजिल्याण्डविरुद्ध एकदिवसीय क्रिकेटमा डेब्यू गरेका थिए ।

यसपछि उनले सन् २०२० मा अष्ट्रेलियाविरुद्ध टेस्ट डेब्यू गरेका थिए । केकेआरले गिललाई २०२२ मा रिलिज गरेपछि गुजरात टाइटन्सले उनलाई टोलीमा भित्र्यायो । गिलले २०२२ को आईपीएल सिजनमा १६ खेल खेल्दै ४८३ रन बनाएका थिए जसमा उनको उच्च स्कोर ९६ रन थियो । सन् २०२३ मा शुभमन गिलले १७ खेल खेलेर कुल ८९० रन बनाएका थिए ।