• ११ असार २०८१, मंगलवार
  •      Tue Jun 25 2024
  •   Unicode
Logo
Latest
★   चन्द्रमाको सतहबाट नमूना लिएर पृथ्वीमा फर्कियो चीनको यान ★   नेपालमा अष्ट्रेलियन लगानी ल्याउन पहल गर्छु: वाणिज्यदूत शर्मा ★   झलनाथ खनाल स्वास्थ्य विज्ञान प्रतिष्ठानका पदाधिकारी बिरुद्धको मुद्दा: सचिव र मेयरलाई सफाई ,अरु दोषी ठहर ★   ‘इट्स माइ शो’को विषयबारे अनमोलले के भने ? ★   अन्तर्राष्ट्रिय ‘मैथिली फिल्म फेस्टिभल’ सुरु ★   समाजवादी आन्दोलनको नयाँ प्रवाह शुरु भएको छः झलनाथ खनाल ★   गलत प्रवृत्तिका विरुद्धमा नयाँ सांस्कृतिक जागरण पैदा गर्न आवश्यकः अध्यक्ष नेपाल ★   महाकालीको कटान रोक्न कुतियाकबरमा जैविक तटबन्ध ★   आन्तरिक वा बाह्य ऋण उत्पादनमूलक क्षेत्रमा खर्च गर्छौँ: अर्थमन्त्री पुन ★   करेन्ट लागेकालाई बचाउन खोज्नेको मृत्यु, अर्का घाइते

विश्वकप ट्रफिमाथि खुट्टा राखेको भन्दै विश्वविजेता मिचेल मार्सविरुद्ध एफआईआर दर्ताएजेन्सी । अलिगढ प्रहरीले एकदिवसीय विश्वकपको फाइनलपछि ट्रफीमा खुट्टा राखेको भन्दै अस्ट्रेलियाका अलराउन्डर मिचेल मार्सविरुद्ध एफआईआर दर्ता गरेको छ ।

पंडित केशव नामका एक आरटीआई कार्यकर्ताले अलिगढमा अस्ट्रेलियाली क्रिकेटर विरुद्ध एफआईआर दायर गरेका छन्, जसमा मार्सलाई प्रतिबन्ध लगाउन अपील पनि गरिएको छ ।

कार्यकर्ताका अनुसार अलराउन्डर मार्स विरुद्धको गुनासो छ कि प्रतिष्ठित ट्रफीमा आफ्नो खुट्टा राखेर उनले जानाजानी १४० करोड भारतीयहरूको अपमान गरे । पुलिस अधिकारीहरूले मुद्दा स्वीकार गरेका छन् र सोही आधारमा एफआईआर दर्ता गरेका छन् ।

आफ्नो गुनासोमा कार्यकर्ताले मार्सलाई भारतमा खेल्न प्रतिबन्ध लगाउन माग गरेका छन् । यससँगै प्रतिवेदनको प्रतिलिपि प्रधानमन्त्री नरेन्द्र मोदी र केन्द्रीय खेलकुद मन्त्री अनुराग ठाकुरलाई पनि पठाइएको छ । एफआइआर दर्ता भएपछि उपयुक्त देखिए ३२ वर्षीय खेलाडीविरुद्ध कारबाही गर्न सकिन्छ ।

मिचेल मार्सले २०२३ को विश्वकपमा ब्याटिङबाट उत्कृष्ट प्रदर्शन गर्दै कुल २ शतक बनाएका थिए । यी दुई शतक पाकिस्तान र बंगलादेशविरुद्ध बनेका थिए । भारत फर्किनुअघि हजुरबुवाको निधन भएपछि अलराउन्डर प्रतियोगिताको बीचमै स्वदेश फर्किनु परेको थियो । यद्यपि, उनी भारत फर्किए र प्रतियोगितामा १० खेलमा ४९ को औसतमा कुल ४४१ रन बनाए ।