• २१ मंसिर २०८०, बिहीबार
  •      Thu Dec 7 2023
  •   Unicode
Logo
Latest
★   प्रधानमन्त्रीसँग अमेरिकी राष्ट्रपति बाइडेनकी विशेष सहायक लाउबाचरद्वारा शिष्टाचार भेट ★   इन्टरपोलको महासभामा सहभागी भई प्रहरी महानिरीक्षक स्वदेश फिर्ता ★   जलवायु परिवर्तन र वायु प्रदूषणको विनाशकारी चक्र तोड्न काठमाडौँसहित विश्वका ८ ठूला सहर प्रमुखहरुको प्रतिबद्धता ★   हरमनप्रीत कौरले धोनी–कोहली जस्ता दिग्गजहरूलाई पछि पारिन् ★   सैंबु खुला ब्याडमिन्टन: सेमिफाइनलका खेलहरु सम्पन्न, फाइनल खेल शनिबार ★   एमालेको सङ्कल्प यात्रा पर्वतमा ★   मन्त्रिपरिषद्को बैठक बस्दै ★   चिसोले जमेको पञ्चकुुण्ड तालमा रमाउँदै पर्यटक ★   एनसेल प्रकरण: `अपार करछलि´को गहिरो अनुसन्धान जरुरी : महामन्त्री शर्मा ★   म्यान्चेस्टर युनाइटेडले चेल्सीलाई हरायो

स्थानीय तहको निर्वाचन मिति तोक्ने सरकारको तयारीकाठमाडौँ । सरकारले आज स्थानीय तहको निर्वाचनको मिति घोषणा गर्ने तयारी गरेको छ । आइतबार तीन दलका शीर्ष नेताबीच प्रधानमन्त्री निवास बालुवाटार भएको बैठकमा प्रधानमन्त्री शेरबहादुर देउवाले अबको मन्त्रिपरिषद् बैठकले स्थानीय तहको निर्वाचनको मिति घोषणा गर्ने बताएको समाचार छ ।

यसअघि बैठकमा प्रमुख प्रतिपक्षी नेकपा (एमाले) ले स्थानीय तहको निर्वाचन समयमै गर्न आग्रह गरेको थियो । एमसीसी सम्झौता र स्थानीय तहको निर्वाचनका सम्बन्धमा आइतबार प्रधानमन्त्री देउवा, प्रमुख प्रतिपक्षी दल एमालेका अध्यक्ष केपी शर्मा ओली र सत्तारुढ गठबन्धनको एक घटक नेकपा माओवादी (केन्द्र) का अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल प्रचण्डबीच छलफल भएको थियो ।

सरकारका प्रवक्ता एवं सञ्चार तथा सूचना प्रविधिमन्त्री ज्ञानेन्द्रबहादुर कार्कीले अब बस्ने मन्त्रिपरिषद्को बैठकले निर्वाचनको मिति घोषणा गर्ने बताउनुभएको छ । आज सोमबार मन्त्रिपरिषद्को नियमति बैठक बस्ने दिन पनि हो । पाँच दलीय सत्तारुढ गठबन्धनभित्र आगामी जेठ ४ गते स्थानीय तहको निर्वाचन गर्नेसम्बन्धमा सहमति भइसकेको बताइएको छ । निर्वाचन आयोगले पनि सरकारलाई जेठ ४ गते निर्वाचन गर्न प्रस्ताव गरेको छ ।