• ११ असार २०८१, मंगलवार
  •      Tue Jun 25 2024
  •   Unicode
Logo
Latest
★   चन्द्रमाको सतहबाट नमूना लिएर पृथ्वीमा फर्कियो चीनको यान ★   नेपालमा अष्ट्रेलियन लगानी ल्याउन पहल गर्छु: वाणिज्यदूत शर्मा ★   झलनाथ खनाल स्वास्थ्य विज्ञान प्रतिष्ठानका पदाधिकारी बिरुद्धको मुद्दा: सचिव र मेयरलाई सफाई ,अरु दोषी ठहर ★   ‘इट्स माइ शो’को विषयबारे अनमोलले के भने ? ★   अन्तर्राष्ट्रिय ‘मैथिली फिल्म फेस्टिभल’ सुरु ★   समाजवादी आन्दोलनको नयाँ प्रवाह शुरु भएको छः झलनाथ खनाल ★   गलत प्रवृत्तिका विरुद्धमा नयाँ सांस्कृतिक जागरण पैदा गर्न आवश्यकः अध्यक्ष नेपाल ★   महाकालीको कटान रोक्न कुतियाकबरमा जैविक तटबन्ध ★   आन्तरिक वा बाह्य ऋण उत्पादनमूलक क्षेत्रमा खर्च गर्छौँ: अर्थमन्त्री पुन ★   करेन्ट लागेकालाई बचाउन खोज्नेको मृत्यु, अर्का घाइते

हिजाब लगाएर विश्वकप खेल्ने पहिलो खेलाडी बनिन् मोरक्कोकी बेन्जिनाएजेन्सी । फिफा महिला विश्वकप २०२३ अन्तर्ग मोरक्कोले आइतबार दक्षिण कोरियालाई १–० गोलले पराजित गर्यो । विजयी बनेको टोलीको डिफेन्डर नौहाइला बेन्जिनाले सबैको ध्यान केन्द्रित गरिन् । बेन्जिना विश्वकपमा हिजाब लगाउने पहिलो खेलाडी बनेकी हुन् ।

२५ वर्षीया बेन्जिमाले इस्लामिक हेडस्कार्फ लगाएर मैदान उत्रिएकी थिइन् । फिफाले सन् २०१४ मा हिजाब लगाएर विश्वकप खेल्न अनुमति दिएको थियो ।

मोरक्कोले यसै महिला विश्वकपबाट डेब्यु गरेको छ । मोरक्कोमा आफ्नो क्लब फुटबल खेल्ने बेन्जिना सिनियर महिला अन्तर्राष्ट्रिय प्रतियोगितामा हिजाब लगाउने पहिलो खेलाडी समेत हुन् । यसअघि उनी जर्मनीविरुद्धको खेलमा बेन्चमा थिइन् । उक्त खेलमा मोरक्को ६–० गोलले पराजित भएको थियो ।

समूह ‘एच’मा रहेको मोरक्को एक जितसहित ३ अंकका साथ तालिकाको तेस्रो स्थानमा रहेको छ । एक–एक खेलबाट ३–३ अंक जोडेका जर्मनी र कोलम्बिया क्रमश: पहिलो र दोस्रो स्थानमा रहेका छन् । कोरिया भने अंकविहिन रहँदै पुछारमा छ ।