• ११ असार २०८१, मंगलवार
  •      Tue Jun 25 2024
  •   Unicode
Logo
Latest
★   चन्द्रमाको सतहबाट नमूना लिएर पृथ्वीमा फर्कियो चीनको यान ★   नेपालमा अष्ट्रेलियन लगानी ल्याउन पहल गर्छु: वाणिज्यदूत शर्मा ★   झलनाथ खनाल स्वास्थ्य विज्ञान प्रतिष्ठानका पदाधिकारी बिरुद्धको मुद्दा: सचिव र मेयरलाई सफाई ,अरु दोषी ठहर ★   ‘इट्स माइ शो’को विषयबारे अनमोलले के भने ? ★   अन्तर्राष्ट्रिय ‘मैथिली फिल्म फेस्टिभल’ सुरु ★   समाजवादी आन्दोलनको नयाँ प्रवाह शुरु भएको छः झलनाथ खनाल ★   गलत प्रवृत्तिका विरुद्धमा नयाँ सांस्कृतिक जागरण पैदा गर्न आवश्यकः अध्यक्ष नेपाल ★   महाकालीको कटान रोक्न कुतियाकबरमा जैविक तटबन्ध ★   आन्तरिक वा बाह्य ऋण उत्पादनमूलक क्षेत्रमा खर्च गर्छौँ: अर्थमन्त्री पुन ★   करेन्ट लागेकालाई बचाउन खोज्नेको मृत्यु, अर्का घाइते

बिना वरियताकी मार्केटा एन्ड्रोसोभाले जितिन् विम्बल्डनको उपाधियस वर्षको विम्बल्डन ग्रान्डस्लाम प्रतियोगिता अन्तर्गत महिला एकल तर्फको उपाधि चेकोस्लोभाकियाकी टेनिस स्टार मार्केटा एन्ड्रोसोभाले जितेकी छन् ।

शनिबार भएको यस खेलमा बिना वरियताकी २४ वर्षीया मार्केटाले उपाधि जित्ने प्रबल दाबेदार मानिएकी ओन्स जाबेरलाई सोझो सेटमा पराजित गरिन् । मार्केटाले प्रतियोगिता ६–४, ६–४ ले जितेर जाबेरलाई निराश पारिन् ।

विम्बल्डन फाइनलमा पराजित भएसँगै निराश मुद्रामा ओन्स जाबेर ।

छैटौं वरियताकी २८ वर्षीया जाबेर तीन पटक ग्रान्डस्लाम प्रतियोगिताहरुमा फाइनलमा पुगेर पनि पराजित भएकी छन् । ग्रान्डस्लाम जित्ने सपना बुनेर आएकी उनी विम्बल्डनको घाँसे कोर्टमा पराजित भएसँगै कोर्टमै रोएकी थिइन् ।

मार्केटाले यसअघि सन् २०१९ मा फ्रेन्च ओपनको फाइनलसम्मको यात्रा तय गरेकी थिइन् तर फाइनलमा उनी अस्ट्रेलियाकी आश्ले बार्टीसँग पराजित भएकी थिइन् । तर त्यसपछि उनी पटक पटक घाइते हुँदै खेल जीवनलाई नियमित रुपमा अघि बढाउन सकेकी थिइनन् । गत सिजनमा उनी विम्बल्डन खेल हेर्न आएकी थिइन् ।