• ७ असार २०८१, शुक्रबार
  •      Fri Jun 21 2024
  •   Unicode
Logo
Latest
★   दीपेन्द्रसिंह ऐरीलाई यूएईको आईएल टी–२० लिग खेल्न गल्फ जायन्ट्सले गर्यो रिटेन ★   टी–२० विश्वकपको सुपर ८ मा दुई आयोजक भिड्दै, दुबैलाई जित्नैपर्ने दबाब ★   रूसी नेता पुटिन थप शक्तिशाली कि कमजोर ? ★   सिमेन्ट उद्योगका जटिलता हटाउन सकारात्मक छौँ: उद्योगमन्त्री भण्डारी ★   नेपाली काँग्रेस संसदीय दलको बैठक जारी ★   प्याट कमिन्सअघि यी ६ बलरले टी–२० विश्वकपमा ह्याट्रिक लिएका थिए ★   सिमेन्ट उद्योगलाई उद्योगस्थलकै तौल पुल प्रयोग गरी उत्खनित खनिजको परिणाम मापनका लागि ६ महिना म्याद… ★   रास्वपाको चियापान कार्यक्रममा शीर्ष नेताहरु– तस्बिरहरु ★   कर्नाटक प्रहरीको खुलासाः प्रमाण नष्ट गर्नका लागि दर्शनले साथीसँग ४० लाख रुपैयाँ लिए ★   ग्लोबल आइएमई बैंकका ग्राहकलाई आरुष लाइफस्टाइल हस्पिटलमा ३० प्रतिशतसम्म छुट

‘लङ डिस्ट्यान्स रिलेशनसिप’लाई बलियो बनाउन चाहनुहुन्छ भने भुलेर पनि नगर्नुहोस् यी ५ गल्तीसांकेतिक तस्बिर

एजेन्सी । कुनै पनि सम्बन्ध कायम राख्न धेरै गाह्रो छ । सम्बन्ध काँच जस्तै नाजुक हुन्छ, जो अलिकति लापरवाहीले टुट्न सक्छ ।

यस्तो अवस्थामा सम्बन्धलाई जोगाउन मानिसहरुले धेरै मिहिनेत गर्नुपर्ने हुन्छ । सम्बन्ध कायम राख्नु, विशेष गरी टाढाबाट, गाह्रो काम हो । लङ डिस्ट्यान्स रिलेशनसिपले अक्सर धेरै चुनौतीहरूको सामना गर्दछ ।

यस्तो अवस्थामा सानातिना गल्तीले पनि सम्बन्धमा ठूलो असर पार्छ । यदि तपाईं पनि लामो दूरीको सम्बन्धमा हुनुहुन्छ भने, तपाईंले भुलेर पनि यी गल्तीहरू नगर्नुहोस्, अन्यथा तपाईंको सम्बन्ध समाप्त हुन सक्छ ।

एक अर्कालाई शंका नगर्नुहोस्
कुनै पनि सम्बन्ध सुधार गर्नको लागी, यो धेरै महत्त्वपूर्ण छ कि तपाइँ एक अर्कामा विश्वास गर्नुहुन्छ । तर जब तपाइँको सम्बन्धमा शंका उत्पन्न हुन्छ, तब तपाइँको सम्बन्ध टुट्न सक्छ । तसर्थ, आफ्नो लामो दूरीको सम्बन्धलाई कायम राख्न, आफ्नो सम्बन्धमा शंकाको पर्खाल कहिल्यै नआउन प्रयास गर्नुहोस् ।

असुरक्षाबाट बच्नुहोस्
यदि सम्बन्धमा असुरक्षा बढ्यो भने त्यसले सम्बन्धलाई कमजोर बनाउन सक्छ । सम्बन्धमा असुरक्षाको अनुभूति हुनेबित्तिकै मनमा एकअर्काप्रति नकारात्मक भावना आउन थाल्छ । तपाईलाई बारम्बार महसुस हुन थाल्छ कि तपाईको पार्टनरले तपाईलाई धोका दिइरहेको छ वा उनी तपाईको लागि सिरियस छैनन् । यस्तो सोचका कारण तपाईको सम्बन्ध कमजोर हुन थाल्छ ।

कहिल्यै झुटो नबोल्नुस्
यदि तपाईं लामो दूरीको सम्बन्धमा हुनुहुन्छ भने, निश्चित गर्नुहोस् कि तपाईंले आफ्नो पार्टनरसँग कहिल्यै झूट बोल्नुहुन्न । किनकी यदि तपाईको यो झूट पछि समातियो भने तपाईको सम्बन्ध मात्र खतरामा पर्दैन, तपाईले आफ्नो पार्टनरको विश्वास पनि गुमाउनुहुनेछ ।

धेरै आशा नगर्नुहोस्
अक्सर मानिसहरु सम्बन्धमा रहँदा आफ्नो अगाडिको व्यक्तिबाट आवश्यकता भन्दा बढी अपेक्षा गर्न थाल्छन् । यस्तो अवस्थामा, जब अपेक्षा पूरा हुँदैन, तब तपाईंको सम्बन्धप्रति नकारात्मक भाव उत्पन्न हुन थाल्छ । यससँगै आफ्नो अगाडि भएको व्यक्तिसँग पनि नकारात्मक व्यवहार गर्न थालिन्छ । यस्तो अवस्थामा आफ्नो लामो दूरीको सम्बन्धलाई बलियो बनाउनको लागि यो महत्त्वपूर्ण छ कि तपाईंले आफ्नो पार्टनरबाट धेरै आशा नगर्नुहोस् ।

आफैलाई तुलना नगर्नुहोस्
हरेक मानिस आफूमा फरक हुन्छ । यस्तो अवस्थामा कसैलाई अरूसँग तुलना गर्नुभयो भने त्यसले व्यक्तिको मन दुखाउन सक्छ । विशेष गरी यदि तपाईं लामो दूरीको सम्बन्धमा हुनुहुन्छ भने, आफ्नो पार्टनरलाई अरू कसैसँग तुलना गर्ने गल्ती नगर्नुहोस् ।