• ६ बैशाख २०८१, बिहीबार
  •      Thu Apr 18 2024
  •   Unicode
Logo
Latest
★   दाहाल, ओली र रविबीच भेटः राजनीतिक घटनाक्रमबारे समीक्षा ★   राष्ट्रिय मानव अधिकार आयोगको सचिवमा मुरारीप्रसाद खरेल नियुक्त ★   चीनको केन्द्रीय बैंकका पूर्वडेपुटी गभर्नरमाथि घुस लिएको आरोप ★   अल्पमत भयो भन्दैमा कुर्सी छोडेर हिँड्ने भन्ने हुँदैन, प्रक्रिया पूरा गर्नुपर्छः उद्धव थापा ★   मुनाफा नभए पनि टेलिकमले दूरदराजमा गुणस्तरीय सेवा दिनुपर्छः मन्त्री शर्मा ★   सुदूरपश्चिमको मुख्यमन्त्रीमा एकीकृत समाजवादीका सोडारी नियुक्त ★   मधेशका मुख्यमन्त्री यादवले गरे मन्त्रीपरिषद् बिस्तार ★   कोशी प्रदेश सभामा संकल्प प्रस्ताव टेबलः मागियो मुख्यमन्त्रीको राजीनामा ★   अरुको जस्तो मेरो पाइपलाइनमा १० वटा फिल्महरु छैनन्, अर्को फिल्म के हुन्छ थाहा छैनः अनमोल… ★   अल्पमत भयो भन्दैमा कुर्सी छोडेर हिँड्ने भन्ने हुँदैन, प्रक्रिया पूरा गर्नुपर्छ: उद्धव थापा

ढाकाकुमारको प्रष्टीकरण- सांसद बन्न पार्टीलाई पैसा बुझाएको छैनकाठमाडौँ । राष्ट्रिय स्वतन्त्र पार्टी (रास्वपा)बाट निलम्बित सांसद ढाकाकुमार श्रेष्ठले आफू समानुपातिक सांसद बन्नका लागि पार्टीलाई कुनै पनि रकम नबुझाएको स्पष्ट पारेका छन् । बिहीबार राति एक विज्ञप्ति जारी गर्र्दै श्रेष्ठले विभिन्न मिडियामा आएको जस्तो आफूले पार्टीलाई पैसा नबुझाएको दाबी गरेका छन् ।
‘केही अनलाइन मिडियाहरुले समानुपातिक सांसद बन्नका तीन करोड रुपैयाँ पार्टीलाई बुझाएको भन्ने कपोकल्पित तथा आधारहिन समाचार सम्प्रेषण गरेको प्रति मेरो गम्भीर ध्यानाकर्षण भएको छ । उक्त विषयमा म कुनै मिडियासँग नबोलेकाले र समाचार सम्प्रेषणका लागि अनुरोध समेत नगरेको र मेरो नाम जोडी नैतिक समस्या पार्ने काम गरेकोमा दुःख व्यक्त गर्दछु । साथै निष्पक्ष र स्वतन्त्र पत्रकारिताको धर्मलाई निर्वाह गरी आधारहिन समाचारलाई सम्प्रेषण नगर्न समेत सम्बन्धित मिडियाहरुको ध्यानाकर्षण गराउन चाहन्छु’, उनले जारी विज्ञप्तिमा भनेका छन् ।
उनले स्वीकृत आधारबिना नै अन्य कुनै मिडियाहरुले यस्तो भ्रामक तथ्यहिन समाचार बनाएर व्यक्ति तथा पार्टीको चरित्र हत्या गर्ने समाचार सम्प्रेषण गरेको खण्डमा स्वयम कानूनी प्रक्रियामा जान बाध्य हुने बताएका छन् ।
ढाका कुमारले व्यववसायी दुर्गा प्रसाईसँग आफू मन्त्री बन्न लागेको र त्यसका लागि सहयोग आवश्यक रहेको भन्दै २ करोड रुपैयाँ मागेको अडियो सार्वजनिक भएको थियो । उक्त अडियो सार्र्वजनिक भएसँगै रास्वपाले उनलाई सांसद पदबाट निलम्बन गरेको थियो ।
श्रेष्ठले आफू निर्दोष रहेको भन्दै कानूनी उपचार खोज्ने बताउँदै आएका छन् ।