• २१ मंसिर २०८०, बिहीबार
  •      Thu Dec 7 2023
  •   Unicode
Logo
Latest
★   प्रमुख अतिथि नपाएर नेपाल बार हैरानीमा ! ★   एनसेल प्रकरण: समिति बनाएर अध्ययन गर्नेकुरा बेकारको नाटक: सभापति लामिछाने ★   एनसेलबारे ४८ घण्टाभित्र धारणा सार्वजनिक गर्न सरकारलाई निर्देशन ★   नक्कली भुटानी शरणार्थी प्रकरण: खाणको निवेदनमा मङ्सिर २८ मा सुनुवाइ ★   चीनद्वारा कार्बनडाइअक्साइड उत्सर्जन उच्च रहेका पाइलट सहरहरूको सूची जारी ★   बैतडीका प्रतापलाई डिशहोमको ‘हरेक हप्ता सुपरस्टार सिजनकै मेगास्टार’ को पुरस्कार ★   बल ह्यान्डलिङका कारण आउट भए बंगलादेशका मुस्फिकुर ★   विराटनगर आगलागी अपडेट: मृत्यु हुनेको संख्या दुई पुग्यो ★   बाजुराकी रोकायाले बाटोमै जन्माइन् बच्चा ★   बक्स अफिसमा ‘एनिमल’को धमाका: ५ सय करोड नजिक

रुसले युक्रेनमा यस हप्ताको सुरुमै कारबाही गर्न सक्छ– ब्लिन्केनअमेरिकी विदेशमन्त्री एन्टोनी ब्लिेन्केनले सोमबार रुसले यसै साताको सुरुमा युक्रेनविरुद्ध कारवाही गर्नसक्ने बताएका छन् । फ्रान्स २४ सँगको अन्तरवार्तामा उनले युक्रेनविरुद्ध हुने कारवाहीप्रति अमेरिका चिन्तित रहेको बताए । 

पेन्टागनले सप्ताहन्तमा रुसले युक्रेन वरिपरि सेनाको सङ्ख्या बढाएको बताएको छ । उसले रुस–युक्रेन सीमा र बेलारुसमा रुसी सेनाको सङ्ख्या एक लाखभन्दा बढी रहेको अनुमान गरेको छ । 

ब्लिन्कनका अनुसार विश्व शक्ति राष्ट्रहरुले तनाव घटाउन बारम्बार आग्रह गरेको भए पनि मस्कोको सैन्य निर्माणले तनाव बढाउने सङ्केत गरेको छ ।

“हामीले देखिरहेका सबै कुरा, युक्रेनको वरिपरि रूसी सेनाको तैनाथीको सन्दर्भमा हामीलाई रुसले यसै साताको सुरुमा युक्रेनविरुद्ध कारवाही गर्ने निष्कर्षमा पुर्‍याउँछ”, ब्लिन्केनले भने ।

अमेरिकाले रुसलाई कूटनीतिक बाटो अपनाउनुपर्छ भनेर विश्वस्त गराउन सम्भव भएसम्म सबै गरिरहेको उनले बताए । यद्यपि उनले रुसले युक्रेनमा आक्रमण गर्ने निर्णय गरे त्यसका लागि वासिङ्टन तयार रहेको चेतावनी दिए । 

“हामी हाम्रा सबै युरोपेली सहयोगी र साझेदारहरूसँग नजिकको समन्वयमा यसका लागि पूर्णरूपमा तयार छौँ”, उनले भने ।