• ६ बैशाख २०८१, बिहीबार
  •      Thu Apr 18 2024
  •   Unicode
Logo
Latest
★   दाहाल, ओली र रविबीच भेटः राजनीतिक घटनाक्रमबारे समीक्षा ★   राष्ट्रिय मानव अधिकार आयोगको सचिवमा मुरारीप्रसाद खरेल नियुक्त ★   चीनको केन्द्रीय बैंकका पूर्वडेपुटी गभर्नरमाथि घुस लिएको आरोप ★   अल्पमत भयो भन्दैमा कुर्सी छोडेर हिँड्ने भन्ने हुँदैन, प्रक्रिया पूरा गर्नुपर्छः उद्धव थापा ★   मुनाफा नभए पनि टेलिकमले दूरदराजमा गुणस्तरीय सेवा दिनुपर्छः मन्त्री शर्मा ★   सुदूरपश्चिमको मुख्यमन्त्रीमा एकीकृत समाजवादीका सोडारी नियुक्त ★   मधेशका मुख्यमन्त्री यादवले गरे मन्त्रीपरिषद् बिस्तार ★   कोशी प्रदेश सभामा संकल्प प्रस्ताव टेबलः मागियो मुख्यमन्त्रीको राजीनामा ★   अरुको जस्तो मेरो पाइपलाइनमा १० वटा फिल्महरु छैनन्, अर्को फिल्म के हुन्छ थाहा छैनः अनमोल… ★   अल्पमत भयो भन्दैमा कुर्सी छोडेर हिँड्ने भन्ने हुँदैन, प्रक्रिया पूरा गर्नुपर्छ: उद्धव थापा

सुपरस्टारलाई अन्तिम श्रद्धाञ्जली दिन ३० लाख फ्यान भेला, कर्नाटकमा २ दिन मदिरा बिक्री बन्दएजेन्सी । कन्नड सुपरस्टार पुनीत राजकुमार जीवित हुन्थे भने उनले आज आफ्नो ४९ औं जन्मदिन मनाउने थिए । पुनीतको २९ अक्टोबर २०२१ मा हृदयघातका कारण मृत्यु भएको थियो ।

मृत्युको खबर फैलिने बित्तिकै भारत सरकारले पूरै बैंगलोर शहरमा धारा १४४ लगायो र दुई दिनको लागि मदिरा बिक्री बन्द गर्यो । बैंगलोरमा फ्यान जम्मा हुन थाले ।

पुनीतको शव राखिएको ठाउँमा करिब ३० लाख मानिस जम्मा भएका थिए । अन्तिम दर्शनका लागि केही किलोमिटर लामो लाइन लागेको थियो । पुनीतको निधनपछि १० जना फ्यानको मृत्यु भयो, केहीले आत्महत्या गरे र कोही हृदयघातका कारण ज्यान गुमाए ।

पूरै कन्नड सिनेमामा पुनित राजकुमारको क्रेज यस्तो थियो । उनी सुपरस्टार राजकुमारका छोरा थिए । पुनित कन्नडमा सबैभन्दा धेरै पारिश्रमिक पाएका अभिनेता पनि थिए, जसमा १४ फिल्महरू थिएटरहरूमा लगातार १०० दिनसम्म चलिरहेका थिए ।

पुनीतको फ्यान क्रेज उनको अभिनयले मात्रै होइन । उनी वास्तविक जीवनमा पनि उस्तै उदार थिए । उनले समाजसेवाका लागि २६ अनाथालय र विपन्न बालबालिकाका लागि ४६ निःशुल्क विद्यालय सञ्चालन गरेका थिए ।

पुनीतले आँखा दान गरेका थिए । उनको मृत्यु पछि, कर्नाटक भर १ लाख मानिसहरूले आफ्नो आँखा दान गरे किनभने तिनीहरू पुनितको बाटो पछ्याउन चाहन्थे । जसका कारण कर्नाटकमा आँखा दान गर्नेको संख्या अचानक कैयौं गुणा बढेको थियो ।

२९ अक्टोबर २०२१ । पुनीत राजकुमार जिममा कसरत गरिरहेका बेला असहज महसुस गरेका थिए । उनले यो जानकारी आफ्नी श्रीमती अश्विनीलाई दिए । त्यसपछि परिवारका सदस्यले उनलाई नजिकैको अस्पताल विक्रममा भर्ना गरेका थिए ।

पुनीत बिरामी भएको खबर सुनेपछि अस्पताल अगाडि मानिसहरु जम्मा भएका थिए र उनको शिघ्र स्वास्थ्य लाभको कामना गरेका थिए । केही समयपछि चिकित्सकले उनलाई मृत घोषणा गरेका थिए । उनको मृत्युको खबरले कर्नाटकमा सनसनी मच्चायो ।

पुनीत राजकुमारको पार्थिव शरीरलाई बेंगलुरुको कान्तेराव स्टेडियममा २ दिनसम्म सर्वसाधारणको अवलोकनका लागि राखिएको थियो । उनको अन्तिम दर्शनमा ३० लाखभन्दा बढी मानिस सहभागी भएका थिए । यो भारतीय इतिहासमा सबैभन्दा ठूलो अन्त्येष्टि जमघट भएको बताइएको छ ।

आफ्नो सुपरस्टारको निधनको खबर सुनेपछि एक फ्यानले आत्महत्या गरेका थिए । २ जनाको हृदयघातका कारण मृत्यु भएको थियो भने केही दिनपछि आत्महत्या र हृदयघातको संख्या बढेर १० पुगेको थियो ।