• ३ भाद्र २०७९, शुक्रबार
  •      Fri Aug 19 2022
Logo
Latest
★   नागरिकता विधेयकले राष्ट्रियता बलियो बनाउँछः गृहमन्त्री ★   उपत्यकाको फोहर व्यवस्थापन गर्न १० दिन लाग्ने ★   तनहुँ–१ बाटै चुनाव लड्छु: वरिष्ठ नेता पौडेल ★   भक्तपुरको गाईजात्रा सम्पन्न ★   राष्ट्रपतिद्वारा कृष्णमन्दिरमा पूजा–अर्चना (फोटोफिचर) ★   प्राज्ञिक विद्यार्थी परिषद् नेपाल हिमाली क्षेत्रमा सक्रिय, ११ जिल्लाहरूमा ३२ लाखको शैक्षिक सामाग्री वितरण गर्ने ★   बाढीले गर्दा मेलम्ची–हेलम्बु सडक अवरुद्ध ★   एनएफपिजेले १७ विधामा फोटो पत्रकारिता अवार्ड प्रदान गर्ने ★   एमालेले आगामी निर्वाचनमा बहुमत ल्याउने गरी तयारी थाल्दैछः योगेशकुमार भट्टराई ★   एकीकृत समाजवादीको उम्मेदवार छनोटको लागि गृहकार्य सुरु

मोदीसँग भेट भएन भनेर टेन्सन छैन–प्रचण्डकाठमाडौं । नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी माओवादी केन्द्रका अध्यक्ष एवं पूर्व प्रधानमन्त्री पुष्पकमल दाहाल ‘प्रचण्ड’को भारत भ्रमणका क्रममा आइतबार भारतीय प्रधानमन्त्री नरेन्द्र मोदीसँग भेटवार्ता गर्ने कार्यक्रम तय भए तापनि भेट भने हुन सकेन ।

तीन दिने भारत भ्रमणबाट आइतबार स्वदेश फर्केका प्रचण्डले त्रिभुवन अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थलमा आयोजित पत्रकार सम्मेलनमा भारतीय प्रधानमन्त्री मोदीसँग के कारणले भेट हुन नसकेको भन्ने आफूलाई पनि थाहा नभएको बताउनुभयो । उहाँले भन्नुभयो– ‘ आज १ बजेदेखि प्रधानमन्त्री मोदीसँग भेट हुन्छ भन्ने थियो, १ बज्न लागेपछि हतार गरेर निस्कियौं । होटल जाने क्रममा अहिले सम्भव भएन भन्ने आयो । किन हो भन्ने कुरा तपाईंहरू जस्तै मलाई पनि थाहा छैन ।’

उहाँले भेट हुन नसके पनि आफूलाई कुनै तनाव नभएको जिकिर गर्दै भन्नुभयो– ‘मलाई भेट भएन भनेर टेन्सन पनि भएको छैन । भेटेको भए त्यही फोटो खिच्ने कुरा त हुन्थ्यो होला त्योभन्दा बढी हुँदैनथ्यो ।’ उहाँले भारतमा बाढीले जनधनको ठूलो क्षति भएको र मोदी त्यसमा व्यस्त भएकाले भेट स्थगित भएको पनि हुनसक्ने अनुमान व्यक्त गर्नुभयोे ।

प्रचण्डले मोदीसँग भेट नभए पनि भारत भ्रमणका क्रममा भारतका विदेशमन्त्री, भारतीय जनता पार्टीका अध्यक्षसहितका शीर्ष तहमा भएको भेटवार्ता फलदायी भएको दाबी गर्नुभयो । नेपाल समाचारपत्र