• १८ असार २०७९, शनिबार
  •      Sat Jul 2 2022
Logo
Latest
★   निजगढ अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थल गठबन्धन सरकारको पहिलो प्राथमिकतामाः प्रधानमन्त्री देउवा ★   स्वतन्त्र उम्मेदवारहरु पनि छुट्टै राजनीतिक दल घोषणा गर्ने तयारीमा ★   स्वास्थ्य मन्त्रालयद्वारा पूर्वतयारी अवस्थामा रहन अस्पताललाई निर्देशन ★   प्रधानसेनापतिद्वारा संयुक्त राष्ट्रसङ्घ मुख्यालयको भ्रमण ★   सभामुख सापकोटा र अजरबैजानका सभामुख गफारोवाबीच भेटवार्ता ★   गिरिजाप्रसाद कोइरालाको नाममा विश्वविद्यालय स्थापना गर्नुपर्छः उद्योगमन्त्री बडू ★   गाईघाटका पसल डुबानमा ★   बेनी–जोमसोम सडक अवरुद्ध ★   ब्यस्त शहरमा मस्त गोधुली साँझ (फोटोफिचर) ★   बाग्मतीका मुख्यमन्त्री राजेन्द्र पाण्डे राजीनामा दिन तयार

दाँत माझ्ने स्मार्ट ब्रसब मोबाइल र

लगाउने पहिरनमात्र स्मार्ट रहेनन् । ‘इन्टरनेट अफ अल थिङ्स’को अबधारणाअनुसार दैनिक प्रयोग हुने सवैजसो सामाग्र विस्तारै स्मार्ट बन्दैछन् ।

यो बर्ष स्मार्ट पहिरनमा कम्पनीहरुवीच कडा प्रतिस्पर्धा हुँदै छ भने याहु, गुगल, एप्पल र शाओमीजस्ता प्रबिधि हस्तीहरुले स्मार्ट घरको बिकाशका लागि मेहेनत गरिरहेका छन् ।

यसैक्रममा यसै साता सम्पन्न कन्जुमर इलेक्ट्रोनिक सो मा दाँत माझ्ने स्मार्ट ब्रस आर्कषणको केन्द्र बन्यो
। कोलिब्री कम्पनीले उत्पादन गरेको यस्तो इलेक्ट्रोनिक ब्रस धेरै सन्र्दभमा आश्चर्यजनक र अदभूत छ ।

यो ब्रस ब्लुटुथमार्फत् तपाईंको मोबाइलमा जोडिन्छ । कनेक्टेड ब्रसले दाँत माझ्दा तपाईले कहाँ प्रयोग गरिरहनुभएको छ जानकारी रियलटाइम स्त्रिmनमा हेर्न सक्नुहुन्छ ।

राम्रोसँग बैज्ञानिक तरिकाले ब्रस गर्ने बानी बसाउन यसमा एउटा गेमको बिकाश गरिएको छ । यदि तपाईले कुनै ठाउँमा ब्रस गर्न छुटाउनुभयो भने स्त्रिmनमा तत्कालै त्यसको जानकारी आउँछ । तपाईंले राम्रोसँग ब्रस गर्नुभएको छ भने स्त्रिmनमा सुनौलो रङ देखिने छ ।

प्रायः बच्चाले ब्रस गर्न नमान्ने र राम्रोसँग ब्रस नहुने समस्या रहेको भन्दै कोलिब्री कम्पनीका प्रमुख कार्यकारी अधिकृत थोमस सर्भलले भने- यो ब्रसमार्फत् खेल खेल्दै बच्चाले आनन्दसँग ब्रस गर्न सक्नेछन, अब उनीहरुका लागि ब्रस गर्नु आनन्दको बिषय हुने छ ।’

२ सय अमेरिकी डलर मूल्य पर्ने यो ब्रस केही महिनाभित्र बिक्रि सुरु हुने बताइएको छ । यस्तो ब्रस बनाउने कोलिब्री पहिलो कम्पनी भने हैन् । ओरलबी र ग्रुस कम्पनीले यस्तै कनेक्टेड ब्रसको बिकाश गरिसकेका छन् ।