• १३ मंसिर २०७९, मंगलवार
  •      Tue Nov 29 2022
Logo
Latest
★   सुनसरी ४ मा सञ्चारमन्त्री कार्कीको अग्रता, एमालेका कुसियत भन्दा १३६ मतले अघि ★   सत्तारुढ गठबन्धनलाई अगाडी बढाउने पक्षमा नेकपा एस ★   कोहलपुर-सुर्खेत प्रसारण लाइन निर्माणको बाटो खुल्यो ★   २०४८ सालदेखि निरन्तर सांसद पाएको अर्घाखाँचीको गाउँ ★   नेप्से परिसूचकमा झिनो अङ्कको बृद्धि ★   समानुपातिक मतगणना: कति दलले पाउलान् राष्ट्रिय मान्यता ? ★   ट्रक चलाउँदै टिकटक ‘लाइभ’मा आएका चालकलाई ट्राफिक प्रहरीको कारबाही ★   अमेरिकी फ्रिडम पार्टीको घण्टी यहाँ पनि आयोः ओली ★   सबै दल मिलेर सार्वजनिक तथा सरकारी जग्गा सखाप नै पार्ने भए: पूर्वसचिव शारदाप्रसाद त्रिताल ★   पर्यटकीय नगरी पोखरालाई विश्वसँग जोड्दै विमानस्थल

सद्भाव भड्कन नदिऊ:सांसदकाठमाडौं, साउन २९÷व्यस्थापिका–संसदको बैठकमा सांसदहरुले प्रदेशका नाममा भइरहेको आन्दोलन र आन्दोलनका क्रममा भइरहेका सदभाव भड्काउने उत्तेजनापूर्ण अभिव्यक्तिप्रति सरकार र राजनैतिक नेतृत्वको गंभिर ध्यानाकर्षण गराएका छन् ।

शुक्रवारको बैठकको शुरुमै विशेष समय लिएर नेपाली कंग्रेसका सांसद तप्तबहादुर विष्टले प्रदेशको सिमाङ्कनका सम्बन्धमा मध्यपश्चिममा भइरहेको आन्दोलनलाई ध्यान दिन राजनैतिक नेतृत्वले ध्यान दिनु पर्ने भन्दै आन्दोलनका क्रममा घाइतेहरुको उचित उपचार र मृतकको परिवारलाई क्षेतीपूर्ति उपलव्ध गराउन सरकारसँग माग गरे ।
नेकपा एमालेका सांसद भीमबहादुर रावलले प्रदेशको सिमाङ्कनको विषयलाई लिएर कतिपय नेताहरु सुनियोजित रुपमा जातिय र सामुदायिक सदभाव भड्काउन र सोझासाझा जनतालाई उत्तेजित बनाउन लागेका छन भन्दै त्यस्ताप्रति सबै सचेत हुनुपर्ने बताए ।

एकीकृत नेकपा माओवादीका सांसद गणेशमान पुनले आफ्ना अधिकार र पहिचानका लागि जनता आन्दोलनमा आएका छन भन्दै, प्रदेशका नाममा कर्णालीका जनताले उठाएको माग, तथा दलित प्रतिनिधित्वको सुनिश्चित गर्न भएको माग सम्बोधन गर्नेतर्फ राजनैतिक नेतृत्व सचेत हुनुपर्नेमा जोड दिए । सांसद लिलादेवी श्रेष्ठले अधिकारको माग गर्नेलाई दमन गर्ने सरकारको नीति गलत भएको बताइन । सांसद वृजेशकुमार गुप्ताले सदभाव भड्काउने काम स्थानीय जनताले गरेको नभई सरकार र सत्तारुढ दललले गरेको आरोप लगाए । सांसद योगेन्द्र चौधरी र सांसद रिता शाहीलेले प्रदेशको सिंमाकनमा देखिएको जनताको असन्तुष्टिलाई नेतृत्वले समयमै बुझ्नुपर्ने बताए ।