• २० असार २०७९, सोमबार
  •      Mon Jul 4 2022
Logo
Latest
★   मकवानपुरमा जन्ती बोकेको ट्र्याक्टर दुर्घटना हुँदा एक जनाको मृत्यु, २६ घाइते ★   सनराइज बैंकले ल्यायो कस्टमाइज फोटो कार्डको सुविधा ★   श्रावण महिनाभर एमाले बाग्मतीले ‘सुशु’ अभियान संचालन गर्ने ★   एमालेभित्रको अन्तर्घात छानबिन गर्न कार्यदल ★   १७ डिआइजीलाई दज्र्यानी चिह्न ★   निर्वाचनमा भएका अन्तरघातको छानबिनका लागि एमालेले बनायो समिति ★   अढाई करोडका सिन्काले दाँत कोट्याउँछन् नेपाली ! ★   अर्थ मन्त्रालय भन्छः जेठ १४ गते रातिको सीसीटीभी फुटेज मेटियो ★   दक्षिण पश्चिम पाकिस्तानमा बस खाल्डोमा खस्दा १९ जनाको मृत्यु, १२ घाइते ★   उपत्यका विशेष प्रदेश कमिटीमा स्थानीय निर्वाचनको समीक्षा

सभामुखद्वारा गृहमन्त्रीलाई निर्देशनकाठमाडौं, साउन ३१। सभामुख सुवासचन्द्र नेम्वाङले गृहमन्त्री बामदेव गौतमलाई आन्दोलनको क्रममा सरकारको भूमिकाबारे संसदलाई जानकारी दिन निर्देशन दिनु भएको छ ।
संसदको आजको बैठकमा विशेष समय लिएर सांसदहरुले शान्तिपूर्ण आन्दोलनमा प्रहरीले दमन गरेको भन्दै सरकारको जवाफ मागेपछि सभामुख नेम्वाङले राजधानी लगायत देशका विभिन्न जिल्लामा आन्दोलनमा क्रममा सरकारले गरेको काम कारबाहीबारे संसदको अर्को बैठकमा जानकारी दिन गृहमन्त्रीलाई निर्देशन दिनु भएको हो ।
संसद बैठकमा राप्रपा नेपालका प्रमुख सचेतक दिलानाथ गिरीले सरकारी दमनबारे गृहमन्त्रीले माफी माग्नुपर्ने अन्यथा सभाको कारबाही अघि नबढ्ने चेतावनी दिएपछि राप्रपा नेपालका सांसदहरुले उठेर विरोध जनाएका थिए । त्यसपछि सभामुख नेम्वाङले गृहमन्त्रीको जवाफ माग्नु भएको थियो । संसद बैठकको
संसदमा फोरम लोकतान्त्रिकका सांसद जनक चौधरी र लालबाबु रावतले पनि सरकारले आन्दोलनकारीलाई दबाउन खोजेको भन्दै आपत्ति जनाएका थिए ।
आजको संसद बैठकमा स्वास्थ्यमन्त्री खगराज अधिकारीले प्रस्तुत गरेको पोखरा स्वास्थ्य विज्ञान प्रतिष्ठान विधेयक, २०७१ र मानव शरीरको अङ्ग प्रत्यारोपण (नियमित तथा निषेध) (पहिलो संशोधन) विधेयक, २०७२ लाई दफावार छलफलका लागि सम्बन्धित समितिमा पठाइयोस् भन्ने प्रस्ताव सर्वसम्मत् रुपमा पारित भएको थियो ।
संसदको आजको बैठकमा पनि विनियोजन विधेयक, २०७२ को विभिन्न शीर्षकहरुमध्ये शहरी विकास, सिंचाई, सूचना तथा सञ्चार, शिक्षा र वन तथा भू–संरक्षण मन्त्रालयका विभिन्न शीर्षकहरुमाथि सांसदले धारणा राख्ने क्रम शुरु भएको छ ।