• २९ असार २०८१, शनिबार
  •      Sat Jul 13 2024
  •   Unicode
Logo
Latest
★   त्रिशूलीमा बेपत्ता तीन जनाको शव फेला ★   सूचना प्रविधि क्षेत्रको विकासलाई सरकारले प्राथमिकतामा राख्नुपर्छ:अध्यक्ष ढकाल ★   स्रष्टाले सम्झिए आदिकवि ★   प्रहरी जवानको परीक्षा दिँदै गरेका छ नक्कली परीक्षार्थी पक्राउ ★   चाइना निर्माण कम्पनीसँगको समन्वयमा पूर्वपश्चिम राजमार्गका खाल्डाखुल्डी पुर्दै ट्राफिक प्रहरी ★   पशुपति क्षेत्रमा गङ्गामाई रथयात्रा ★   नारायणीमा दुईवटा शव फेला ★   ओली सरकारमा लोसपा सहभागी हुने, मन्त्री छान्ने जिम्मा अध्यक्ष ठाकुरलाई ★   आइतबारका लागि निर्धारित प्रतिनिधिसभाको बैठक सोमबार सर्यो ★   एमाले अध्यक्ष ओली आइतबार चौंथोपटक प्रधानमन्त्री बन्दै !

घरमा यस ठाउँमा भुलेर पनि नराख्नुस् हनुमान जीको तस्बिरएजेन्सी । मंगलबार मर्यादा पुरुषोत्तम भगवान श्रीरामका परम भक्त हनुमान जीको पूजा आराधना गरिन्छ ।

साथै जीवनका सबै दुःखबाट मुक्ति पाउन पनि व्रत बस्ने गरिन्छ । साँचो मनले हनुमानको पूजा गर्नाले सबै अशुभ काम पूरा भई जीवनमा सुख प्राप्त हुने जनविश्वास रहेको छ ।

वास्तुशास्त्रका अनुसार बजरंगबलीको तस्बिर भुलेर पनि बेडरूममा राख्नु हुँदैन । किनभने हनुमान जी बाल ब्रह्मचारी हुनुहुन्छ । यस कारण उनको तस्बिर बेडरूममा राख्नु अशुभ मानिन्छ । यसो गर्दा मानिसले आफ्नो काममा अवरोधको सामना गर्नुपर्ने हुन्छ ।

उडिरहेको हनुमानजीको तस्बिर घरमा राख्दा मानिसको उन्नतिको बाटो खुल्छ भन्ने विश्वास गरिन्छ । यदि तपाई पनि आफ्नो करियरमा सफलता प्राप्त गर्न चाहनुहुन्छ भने यस्तो तस्बिर घरमा पक्कै राख्नुहोस् ।

जीवनमा विश्वास, साहस र बल बढाउन हनुमानले पहाड उचालेको चित्र राख्दा मानिसमा हिम्मत आउने विश्वास गरिन्छ ।

वास्तुशास्त्र अनुसार पञ्चमुखी हनुमान जीको तस्बिर घरमा राख्नु धेरै शुभ मानिन्छ । मान्यता अनुसार हनुमानजीको यस्तो तस्बिर राख्नाले परिवारमा आउने कुनै पनि विपत्तिबाट बचाउँछ र जीवनमा आउने समस्याबाट मुक्ति मिल्छ ।

घरमा दक्षिण दिशामा फर्केर हनुमानजीको तस्बिर राख्नु पर्छ । यसो गर्नाले अशुभ शक्ति घरमा प्रवेश गर्दैन ।