• २९ असार २०८१, शनिबार
  •      Sat Jul 13 2024
  •   Unicode
Logo

गलत प्रवृत्तिका विरुद्धमा नयाँ सांस्कृतिक जागरण पैदा गर्न आवश्यकः अध्यक्ष नेपालकाठमाडौँ । नेकपा (एकीकृत समाजवादी) का अध्यक्ष माधवकुमार नेपालले गलत प्रवृत्तिका बिरुद्धमा नयाँ सांस्कृतिक जागरण पैदा गर्न आवश्यक रहेको बताउनुभएको छ ।

मंगलवार काठमाडौंमा आयोजित एक कार्यक्रमलाई सम्बोधन गर्दै उहाँले यस्तो बताउनुभएको हो । उहाँले आफूहरु समाजलाई रुपान्तरण गर्न, समाजवादी दिशामा जान चाहेको बताउनु भयो । नयाँ नयाँ विधाका योग्य र सक्षम युवाहरुलाई अगाडि बढाउन आवश्यक रहेको पनि बताउनु भयो । उहाँले नेपालको कम्युनिष्ट आन्दोलनमा आफूहरुले बिद्रोहको ज्वाला दन्काएको बताउनु भयो । उहाँले कम्युनिष्ट आन्दोलनमा देखापरेका विकृति, विसंगतिका बिरुद्धमा बिद्रोहको ज्वाला दन्काएको दाबी गर्नुभयो ।

उहाँले भन्नुभयो, ‘हामी यो समाजलाई रुपान्तरण गर्न चाहन्छाँै, समाजवादी दिशामा जान चाहन्छौँ, त्यसका लागि समाजवादी संस्कृतिको विकास गर्न चाहन्छाँै, पुँजीवादी संस्कृतिका बिरुद्धमा समाजमा रहेका सबै विसंगति र विकृतिका बिरुद्धमा व्यक्तिहरुमा रहेको व्यक्तिवाददेखि लिएर चरम महत्वकांक्षादेखि लिएर अनेकौँ खालका त्यस्ता गलत प्रवृत्तिका बिरुद्धमा हामी नयाँ सांस्कृतिक जागरण पैदा गर्न चाहन्छाँै । यो सांस्कृतिक जागरणको अभियन्ताको रुपमा तपाईंहरुले नयाँ नयाँ गीतहरुको रचना गर्नुपर्छ । नयाँ नयाँ नाटकहरुको रचना गर्नुपर्छ । नयाँ नयाँ विधाका योग्य र सक्षम युवाहरुलाई अगाडि बढाउनुपर्छ । यि खुबी र क्षमता भएका युवाहरु देशका विभिन्न ठाउँमा छरिएका छन् । विभिन्न समुदायमा रहेका छन् भने उनीहरुलाई पनि तपाईंहरुले एकत्रित गर्नुपर्छ ।

हामी सबैलाई थाहा छ, नेपालको कम्युनिष्ट आन्दोलनमा हामीले जुन पहल गरेका छौँ । बिद्रोह गर्ने आँट गरेका छाँै, कम्युनिष्ट आन्दोलनमा देखापरेका विकृति, विसंगतिका बिरुद्धमा बिद्रोहको ज्वाला दन्काएका छौँ । एक्लै भएपनि अघि बढ्ने हिम्मत गरेका छाँै । एक्ला चलो, एक्ला चलो, एक्ला चलो रे भन्दै हामी अघि बढ्यौँ । हाम्रो साथमा देशभरका नेता र कार्यकर्ताहरु जुट्दै जुट्दै ७७ जिल्लामै संगठन बिस्तर गर्दै पालिका, वडामा जनसंगठन निर्माण गर्दै अघि बढेका छौँ ।’

अध्यक्ष नेपालले आफ्नो पार्टीले राष्ट्रिय राजनीतिमा खेलेको भुमिकाप्रति गौरववोध गर्नुपर्ने बताउनु भयो ।